Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği'nden Hacıbektaş Etkinliklerinin Partilerce Bir Siyasi Arenaya... - Son Dakika
Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği'nden Hacıbektaş Etkinliklerinin Partilerce Bir Siyasi Arenaya...

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği'nden Hacıbektaş Etkinliklerinin Partilerce Bir Siyasi Arenaya...

21.08.2013 15:11

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yönelik saldırıyı yapanların Alevi hassasiyeti taşımadığını belirterek, "Bozdağ Hacıbektaş'a davet edildiği için geldi."

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yönelik saldırıyı yapanların Alevi hassasiyeti taşımadığını belirterek, "Bozdağ Hacıbektaş'a davet edildiği için geldi. Madem rahatsızsınız etmeyin o zaman" dedi.

Kenanoğlu Hacıbektaş etkinliklerinde Başbakan Yardımcısı Bozdağ'a yönelik saldırıya ilişkin "Hacıbektaş ilçesinde yapılan anmalara davet edilerek gelen Bekir Bozdağ'a yapılan fiziki saldırıyı kınıyorum. Konuklarımıza böyle davranamayız" dedi.

Bozdağ'ın Hacıbektaş'a davet edildiği için geldiğini belirten Kenanoğlu, şunları kaydetti:

"Aleviler konuğuna bu şekilde saldırmaz. Bunu yapanlar Alevi hassasiyeti taşımıyor. Hacıbektaş anmalarına "Devlet ve Hükümet' organizasyonun resmi sahibi olan belediyece davet ediliyor. Madem rahatsızsınız etmeyin o zaman. Bu yuhalamalar Alevi kurumları ve sıradan halkla ilgili değil. Biz Alevi kurumları olarak hiçbir zaman konuklara yönelik bir protesto örgütlemedik, müsaade etmedik. İki defa ev sahibi olan belediye başkanına yönelik sessizce alanı boşaltma protestosu yaptık. Asla yuhalama olmadı."

Hacıbektaş etkinliklerinin siyasi partilerce bir siyasi arenaya çevrilmesine de tepki gösteren Kenanoğlu, "Hacıbektaş anma etkinliklerini Belediye organizasyonundan kurtarmadığımız sürece siyasi arena olmaktan kurtaramayız" ifadesini kullandı. - Ankara

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği'nden Hacıbektaş Etkinliklerinin Partilerce Bir Siyasi Arenaya... - Son Dakika


Advertisement