Hüda-Par'dan Diyarbakır'da Harem- Selamlık Kongre - Son Dakika

Hüda-Par'dan Diyarbakır'da Harem- Selamlık Kongre

22.02.2015 17:31
Hüda-Par'dan Diyarbakır'da Harem- Selamlık Kongre, System.String[]

Hüda-par Diyarbakır İl kongresi, bugün Seyrantepe Spor Salonu'nda yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Hüda-par Diyarbakır İl kongresi, bugün Seyrantepe Spor Salonu'nda yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı oturduğu kongrede konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, çözüm süreci üzerinden AK Parti iktidarı ile HDP'ye yüklenerek, "Şimdi güya Kürt meselesini çözmek için görüşenlerin samimiyetine kaç kişi inanıyor?" dedi.

Bugün Seyrantepe Spor Salonu'nda yapılan HÜDA-PAR Diyarbakır İl Kongresi, 5 bin kişinin katılımı ile gerçekleşti. Kongreye, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, parti kurucuları ve üyeler katıldı.

SALONDA, HİZBULLAH'IN ÖLDÜRÜLEN LİDERİNİN LARI

Hizbullah örgütünün İstanbul'da güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen lideri Hüseyin Velioğlu'nun fotoğraflarıının taşındığı salonda, kadın ve erkekler ayrı tribünlerde oturdu.

Kuran'ı Kerim'in okunması ve ilahilerin söylendiği kongrede, açılış konuşmalarından sonra kürsüye tekbir sesleriyle gelen Genel Başkan Yapıcıoğlu, çözüm süreci, iç güvenlik yasası, 6-8 ekim olayları, kadına yönelik şiddet, Şeyh Sait döneminde yaşanan olayları değerlendirdi.

'KÜRT MESELESİNİ ÇÖZMEK İÇİN YAPILAN GÖRÜŞMELERE KİM İNANIR?'

Hükümet, İmralı, AK Parti, Kandil ve HDP arasında devam eden demokratik çözüm süreci görüşmelerine kimsenin inanmadığını belirten Yapıcıoğlu, "Şimdi güya Kürt meselesini çözmek için görüşenlerin samimiyetine kaç kişi inanıyor? Çözümden anladıkları şey farklıdır. Devlet anadilde eğitim hakkını bile tanımıyor. PKK'nin elindeki silahı bıraktırmak olarak bakıyor meseleye. Her gün bir PKK yöneticisi silah bırakmak gibi bir gündemlerinin olmadığını söylüyor. Bazı taslaklar medyada yayınlanıyor. Ne var içinde? PKK ve siyasi temsilcileri kendi örgütsel taleplerini Kürt halkının talepleri diye kabul ettirmeye çalışıyor. Bu nedenle de farklı kesimlerin çözüm sürecinde muhatap kabul edilmesine şiddetle itiraz ediyor. Hatta kendi dışındaki bütün Kürtleri hain ilan ediyor. Susturmak, kendisine tabi kılmak, o da olmazsa imha etmek istiyor" dedi.

PKK'nın, "Birleşik bağımsız Kürdistan" amacını hatırlatan Yapıcıoğlu, isim vermeden Abdullah Öcalan, PKK ve HDP'yi kastederek, "Geldikleri noktaya bakar mısınız. 'Birleşik Bağımsız Kürdistan'dan, Kürdistan fikrini tarihin çöplüğüne atma noktasına, Kürt Siyasi Hareketi olmaktan, Katıksız Kemalist Türk sol/sosyalist hareketleri Kürtler'in sırtında siyaset sahnesine taşımaya. İşte gururla söylüyorlar; 'Yoldaşlarımız Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer, Kemal Pir, Ertuğrul Kürkçü' diye. Onlara göre Selahaddin-i Eyyubi, Şeyh Said, üstad Bediüzzaman Said-i Kurdi, Kazi Muhammed, Şeyh Ubeydullah Nehri, Berzenzi, Barzani hepsi gerici veya ilkel milliyetçi. Neden? Çünkü sosyalist/materyalist değiller. Çünkü Kürt halkının inancını taşıyorlar. Onlar öncü olamazlar. Şeyh Said'in mirasçısı olduğunu iddia edenlerin, onun katili Kemalizm'le ittifak arayışları da ibretliktir" diye konuştu.

Tek liste ile gidilen kongrede HÜDA PAR İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, yeniden seçildi. - Diyarbakır

Hüda-Par'dan Diyarbakır'da Harem- Selamlık Kongre
Hüda-Par'dan Diyarbakır'da Harem- Selamlık Kongre
Hüda-Par'dan Diyarbakır'da Harem- Selamlık Kongre
Hüda-Par'dan Diyarbakır'da Harem- Selamlık Kongre
Hüda-Par'dan Diyarbakır'da Harem- Selamlık Kongre

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hüda-Par'dan Diyarbakır'da Harem- Selamlık Kongre - Son Dakika


Son Dakika

TFF, yayıncı kuruluşla 2020-2021 sezonu için sözleşme imzaladı Son Dakika: Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un koronavirüs testi pozitif çıktı Çamaşır asarken 5. kattan düşen 17 yaşındaki kız feci şekilde can verdi Sütyen paylaşımlarıyla olay olan ünlü şarkıcı Aynur Aydın'dan peş peşe cesur pozlar Acun Ilıcalı, Exxen'de program yapması için komedyen Hasan Can Kaya ile anlaştı Gençlerin tekme tokat dövdüğü yaşlı adam konuştu! Olayın içinde mide bulandıran bir iddia var Aleyna Tilki, bir pozitif bir negatif çıkan test sonuçlarına sert çıktı: Dünyada yapılan testlerin %50'si yanlış Sokağa çıkma kısıtlaması gündeme gelirse öncelik vaka sayısının patladığı 5 kentimize verilecek