Son dakika haberi | Bakan Gül'den, hukuk fakültesine giriş sıralamasına düzenleme talebi - Son Dakika

Son dakika haberi | Bakan Gül'den, hukuk fakültesine giriş sıralamasına düzenleme talebi

20.10.2020 15:27
Son dakika haberi | Bakan Gül'den, hukuk fakültesine giriş sıralamasına düzenleme talebi, System.String[]

Bir son dakika haberine göre ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK), ilk 125 bin olarak belirlediği hukuk fakültelerine girişte sınav başarı sıralamasının, ilk 100 bin şeklinde düzenlenmesini talep etti.

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK), ilk 125 bin olarak belirlediği hukuk fakültelerine girişte sınav başarı sıralamasının, ilk 100 bin şeklinde düzenlenmesini talep etti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yargı Reformumuzun ana hedeflerinden biri de hukuk mesleklerinde nitelikli insan gücünü artırmaktır. Bu kapsamda hukuk fakültelerine girişte sınav başarı sıralamasını ilk 125 bine çıkaran YÖK'ten, sıralamayı ilk 100 bine yükseltmelerini talep ettik" dedi.

Bakan Gül mesajında, Yargı Reformu'nun hem hazırlık aşamasında hem de uygulanmasındaki iş birliği ve katkıları için YÖK'e ve akademi camiasına teşekkürlerini iletti.'KADEMELİ OLARAK YÜKSELTİLMESİNDE FAYDA MÜLAHAZA EDİLMEKTEDİR'Gül'ün imzasıyla YÖK'e gönderilen yazıda 2019 Ekim ayında Yükseköğretim Kurulu'nun aldığı karar ile hukuk fakültelerine kabul edilen öğrencilerin 190 bin olan başarı sırasını 125 bin olarak yenilendiğini ve bu yeniliğin de yargı kamuoyu ve akademik çevrelerce olumlu karşılandığı belirtildi. Yazıda şu ifadelere yer verildi:

"Hukuk fakültelerine girişte aranan başarı sıralamasındaki değişiklik, hukuk eğitiminin niteliğini ve neticede adalet hizmetlerinin kalitesini doğrudan ve olumlu yönde etkilemektedir. Devam eden süreçte, başarı sıralamasının önümüzdeki yıl için 100 bin olarak belirlenmesinde ve daha sonraki yıllarda bu sıralamanın kademeli olarak daha da yükseltilmesinde fayda mülahaza edilmektedir."

Haber:  Özkan ARSLAN/ANKARA,


Son dakika haberi | Bakan Gül'den, hukuk fakültesine giriş sıralamasına düzenleme talebi
Son dakika haberi | Bakan Gül'den, hukuk fakültesine giriş sıralamasına düzenleme talebi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi | Bakan Gül'den, hukuk fakültesine giriş sıralamasına düzenleme talebi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'de kurtarma çalışmalarının simgesi Buse'ye ulaşıldı! İşte ilk görüntüler Enkaz altında kalanların yakınları hastaneye koştu; kimisi sinir krizi geçirdi, kimisi umutla bekledi İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 17'ye, yaralı sayısı 763'e yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak