Son Dakika Haberleri: Hukukçulara Uzmanlaşma Ve Kariyer İmkanı

Hukukçulara Uzmanlaşma Ve Kariyer İmkanı

8 yıl önce

Türk-Alman Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı Hukukçulara Uzmanlaşma ve Kariyer Şansı Sunuyor.

Hukukçulara Uzmanlaşma Ve Kariyer İmkanı
, System.String[]
Köln Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin işbirliği ile yürütülen Türk-Alman Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı hukukçulara uzmanlaşma ve kariyer şansı sunuyor. Her iki üniversite hem bu programa katılacak hukukçular hem de bunlara staj imkanı sunacak hukuk büroları arıyor.

Köln Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin işbirliği ile yürütülen Türk-Alman Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı hukukçulara uzmanlaşma ve kariyer şansı sunuyor. İki üniversitede gördükleri iki sömestrlik eğitimle hukukçular hem Türk hem Alman ekonomi hukukunu öğrenme şansı yakalıyorlar. 2010 yılı Ekim ayında başlayan Türk-Alman Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı'nda şu an 11 öğrenci eğitim görüyor. Türkçe ve Almanca dillerinde yürütülen bu ilk çift dilli hukuk programı ile yüksek lisans öğrencilerinin ekonomi hukuku alanlarındaki faaliyetlerini uluslararası düzeye taşıyabilmeleri amaçlanıyor. Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi hem bu programa katılacak hukukçular hem de bunlara staj imkanı sunacak hukuk büroları arıyorlar.

BAŞVURULARI BEKLİYORUZ

Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin Uluslararası İlişkiler Merkezi'nden (ZIB) Araştırma Görevlisi Elvan Er program hakkında şu bilgileri verdi: "Türk-Alman Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı'na katılan öğrenciler bir sömestr İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, bir sömestr Köln Üniversitesi'nde eğitim görüyorlar. Böylece Türk ve Alman ekonomi hukuku alanında uzmanlaşıyorlar. Bu programa Türkiye veya Almanya'da hukuk fakültelerini bitirenler başvurabilir. Başvuracak kişilerin Türkçe ve Almanca bilmeleri gerekiyor. 2010/2011 akademik yılı için 11 öğrenci aldık. Türkiye ve Almanya arasındaki ticari ilişkiler çok yoğun. Bu nedenle programımıza katılan hukukçuların mesleklerinde ilerleme ve kariyer yapma şansı yakalayacaklar. Türkiye ve Almanya'daki hukukçular bize başvurarak Türk-Alman Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı'na katılabilirler. 2011/2012 dönemi için 50 öğrenciye ulaşacağımızı düşünüyorum. 2011/2012 akademik için 15 Temmuz'a başvurulabilir. Programımıza Türkiye'den katılacak öğrencilere burs konusunda yardım sunuyoruz.'

STAJ YERİ ARIYORUZ

Elvan Er hukuk büroları ve firmalara öğrencilere staj yeri sunmaları konusunda çağrıda bulunarak, 'Yüksek lisans programı globalleşen dünyada önemli bir boşluğu dolduruyor. Almanya ve Türkiye'nin ekonomi piyasaları ile iki ülkenin hukuk yapısını tanıyan hukukçulara ihtiyaç var. Öğrencilere staj imkanı sunabilecek şirketler ile hukuk büroları bize de başvurabilirler. Şu an bu programa katılan öğrencilerin staj yerlerine ihtiyaçları var. Programımıza katılmak isteyenler ve staj yeri konusunda yardımcı olacak hukuk büroları ve firmalar bana 0221/16821600 numaralı telefondan veya zib-jura@uni-koeln.de adresinden ulaşabilirler. Programla ilgili www.jura.uni-koeln.de/dtm.html linkinden detaylı bilgi almak da mümkün ' diye konuştu.
Kobra Yılanının Isırdığı Aref'in Menajeri: Kısmi Felç Gözüküyor PKK'lı Teröristlerle Çatışma Çıktı, Bölgeye Takviye Birlikler Sevk Edildi

Ünlü Şarkıcı Hatice, Sörf Tahtalı Videosuyla Sosyal Medyada Bomba Etkisi Yarattı