Hükümet, Üretimi Durdurduğu Fabrikaları Cezaevlerine Dönüştürdü - Son Dakika

Hükümet, Üretimi Durdurduğu Fabrikaları Cezaevlerine Dönüştürdü

08.09.2012 14:00
Hükümet, Üretimi Durdurduğu Fabrikaları Cezaevlerine Dönüştürdü, System.String[]

İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, Hükümetin üretimi durdurduğu fabrikaları cezaevlerine dönüştürdüğünü ileri sürdü.

İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, Hükümetin üretimi durdurduğu fabrikaları cezaevlerine dönüştürdüğünü ileri sürdü.

Halkların Demokratik Kongresi Genel Meclisi üyeleri Diyarbakır Açık Ceza İnfaz Kurumu önünde basın açıklaması yaptı. Meclis adına açıklamayı okuyan Tüzel, Diyarbakır'ın işsizliğin ve sefaletin en yoğun yaşandığı illerden biri olduğunu savunarak, insanların doldurulması için arka arkaya cezaevleri yapıldığını iddia etti.

"Hükümet, üretimi durdurduğu fabrikaları cezaevlerine dönüştürüyor" diyen Tüzel, daha önce TEKEL'in yeri olan binanın cezaevine dönüştürüldüğünü, buranın Diyarbakır'daki sekizinci cezaevi olarak açıldığını belirtti.

Tüzel, şöyle konuştu:

"Halkların Demokratik Kongresi olarak Başbakana sesleniyoruz; daha çok cezaevi yaparak ne Kürt halkını ne de Türkiye halklarını susturabilirsiniz. Cezaevlerini kapatmaktan, fabrikaları hapishanelere çevirmekten vazgeçiniz. Başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halkı barış, eşit haklara dayalı demokratik çözüm, iş ve ekmek istiyor. Bunun için adım atılmalıdır. Kürt sorunu baskı, şiddet, tutuklama ve hapis cezalarıyla çözülemez."

Basın açıklamasına, BDP milletvekilleri Ertuğrul Kürtçü, Sabahat Tuncel ve sanatçı Ferhat Tunç ile bir grup katıldı. Açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı.

Muhabir: Nurten Aslan - Şaban Yılmaz

Yayıncı: Behçet Güngör - DİYARBAKIR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hükümet, Üretimi Durdurduğu Fabrikaları Cezaevlerine Dönüştürdü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama