Hünerler, Hobi ve Mesleğe Dönüşüyor - Son Dakika

Hünerler, Hobi ve Mesleğe Dönüşüyor

19.05.2014 12:03
Hünerler, Hobi ve Mesleğe Dönüşüyor, System.String[]

Mamak Belediyesi Kusunlar Aile Merkezi’ndeki kurslara katılan kadınların el emeği, göz nuru ürünler yıl sonu sergisinde görücüye çıktı.

Mamak Belediyesi Kusunlar Aile Merkezi’ndeki kurslara katılan kadınların el emeği, göz nuru ürünler yıl sonu sergisinde görücüye çıktı.

Serginin açılış kurdelesini Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, eşi Zeliha Akgül, Meclis Başkanvekili Erdal Ak ve meclis üyeleri kesti. Aile merkezlerinin gittikçe büyüyen hünerli bir aile olduğunu kaydeden Akgül, hünerlerin hobiye ve mesleğe dönüştüğünü söyledi. İğne oyası, tel kırma ve şiş dantel alanlarında 30 kursiyerin ürettiği eserler bir hafta boyunca ziyaretçilere sunulacak.

Bir yıl boyunca merkezde aldıkları eğitim sonrası ürettikleri birbirinden özel ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunan kursiyerler, iş hayatına atılarak ev ekonomisine katkı sağlamayı düşündüklerini belirttiler. Stantları tek tek gezen Akgül, aile merkezlerinin her geçen gün kendisini yenileyerek hizmet kalitesini yükselttiğini ve birçok kadına iş imkanı sunduğunu belirtti.

Tel kırma alanında eğitim alan ve kursun kendisine beceri anlamında büyük katkısı olduğunu belirten Rukiye Başkuyu (19) hem öğrendim, hem üretim dedi. Tel kırma alanında 5 ürün ortaya çıkaran Başkuyu, "Yaklaşık iki aya yakın sürede 3 el işi tamamladım. Tel kırma da küçük bir model ortaya çıkarmak uzun zaman alıyor. Kurs da zaman çok güzel geçiyor. Hem boş zamanımı değerlendirmek hem de beceri anlamında katkı sağlaması açısından kursun bana çok büyük katkısı oldu." dedi.

Hünerler, Hobi ve Mesleğe Dönüşüyor
Hünerler, Hobi ve Mesleğe Dönüşüyor

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Hünerler, Hobi ve Mesleğe Dönüşüyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kan davalısından kaçmak için şehir değiştirse de bir işe yaramadı! Cami çıkışı öldürüldü 01:29 Kan davalısından kaçmak için şehir değiştirse de bir işe yaramadı! Cami çıkışı öldürüldü Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti 00:21 Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti İç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçen Adriana Lima'nın pozları ortalığı salladı 22:59 İç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçen Adriana Lima'nın pozları ortalığı salladı
Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Lavrov'dan Türkiye'ye İdlib eleştirisi: Biraz yavaş ilerliyor 22:11 Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Lavrov'dan Türkiye'ye İdlib eleştirisi: Biraz yavaş ilerliyor ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı 18:54 ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık 16:18 Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık
Sınırları zorlayan Aynur Aydın, 15:48 Sınırları zorlayan Aynur Aydın, "Aşk" mesajlı iç çamaşırıyla poz verdi ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor 14:47 ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor
Advertisement