Hurdacılar Havalandırma Borusunu Kesti, Musluklardan Çamur Aktı - Son Dakika

Hurdacılar Havalandırma Borusunu Kesti, Musluklardan Çamur Aktı

11.12.2012 15:24
Hurdacılar Havalandırma Borusunu Kesti, Musluklardan Çamur Aktı, System.String[]

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde çamurlu yağmur sularının 70 bin nüfuslu ilçenin içme suyu hattına karışması sonrası musluklardan çamurlu su akmaya başladı.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde çamurlu yağmur sularının 70 bin nüfuslu ilçenin içme suyu hattına karışması sonrası musluklardan çamurlu su akmaya başladı. Kirliliğin kaynağını bulmaya çalışan Fethiye Belediyesi, Ören- Fethiye ana içme suyu hattının Çırpı Mevkii'ndeki havalandırma borusunun hurdacılar tarafından kesilmesi sonrası çamurlu suyun şebekeye karıştığını belirledi.

Fethiye'de dün saat 08.00'dan itibaren etkili olan şiddetli yağışla birlikte Ören- Fethiye ana içme suyu hattına çamurlu yağmur suyu karıştı. İlçe genelinde musluklardan çamurlu su akmaya başladı. Musluğu açan vatandaşlar, çamurlu suyu görünce şoke oldu. Gelen şikayetler üzerine harekete geçen Fethiye Belediyesi, bazı mahallelerde suyu kesti. Ekipler, çamurlu suyun kaynağını bulmak için araştırma başlattı.

HURDA İÇİN HAVALANDIRMA BORUSUNU ÇALMIŞLAR

İnceleme sonrasında içme suyu hattına çamurlu suyun, Çırpı Mevkii'ndeki ana içme suyu şebekesinden karıştığı belirlendi. Bölgeye giden ekipler, şebekeye ait havalandırma borusunun kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce hurda amaçlı kesildiğini, aşırı yağışlarla birlikte yükselen yağmur suyunun bu delikten içme suyu hattına karıştığını tespit etti. Havalandırma borusu belediye ekipleri tarafından kapatılırken, ilçe genelinde çamurlu suyla dolan depolarda temizlik çalışması başlatıldı. Suyun temizlenmesi için klorlama yapılacağı kaydedildi.

Musluklarından çamurlu su akan vatandaşlar belediye tarafından yapılan anonslar sonrası damacana ve şişe su almak için marketlere koştu. İlçe genelinde su satışları artarken marketler vatandaşlara su yetiştirmekte zorlandı. Suya aşırı talep olduğunu kaydeden market işletmecisi Ramazan Fersiz, "Suyun çamurlu akmasıyla birlikte satışlarımız arttı. Kış aylarında su satışı olmazdı. Stoklar tükendi" dedi.

YANLIŞLIKLA ÇAMURLU SUDAN İÇTİM

Bilmeden çamurlu sudan içtiğini belirten Kezban Yıldız, çocuklarının da aynı sudan içtiğini söyledi. Yıldız, "Ben ve çocuklarım bilmeden çamurlu sudan içtik. Çok tedirgin oldum. Ancak şimdilik bir rahatsızlık hissetmiyorum" diye konuştu. Suyun bir anda sarı renkte aktığını anlatan Sadike Tunçyürek ise "Suya yağmur suyu karışmış. Kesinlikle içmiyoruz. Su düzelene kadar şişe suyu kullanacağız" dedi.

'ŞEBEKE SUYUNDAN İÇMEYİN'

Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Uğur Çomak, "Sularda kirlilik mevcut. Fethiye Belediyesi yetkilileriyle gerekli görüşmeleri yaptık. Klorlama ve depolarda temizlik yapılacak. Vatandaşlarımızın bu sulardan içmemesini öneriyoruz. Şu ana kadar bu sebepten dolayı hastaneye başvuran olmadı. Gerekli çalışmaların ardından sular tekrar normale dönecektir" diye konuştu. - Muğla/ Fethiye

Hurdacılar Havalandırma Borusunu Kesti, Musluklardan Çamur Aktı
Hurdacılar Havalandırma Borusunu Kesti, Musluklardan Çamur Aktı
Hurdacılar Havalandırma Borusunu Kesti, Musluklardan Çamur Aktı
Hurdacılar Havalandırma Borusunu Kesti, Musluklardan Çamur Aktı
Hurdacılar Havalandırma Borusunu Kesti, Musluklardan Çamur Aktı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hurdacılar Havalandırma Borusunu Kesti, Musluklardan Çamur Aktı - Son Dakika


Son Dakika

Horozlar gibi kızıştılar! ABD'li ve Meksikalı boksörler, basın toplantısını ringe çevirdi 18:06 Horozlar gibi kızıştılar! ABD'li ve Meksikalı boksörler, basın toplantısını ringe çevirdi Beşiktaş'tan gündem olan Balotelli açıklaması: Sportif sabıkalı malum futbolcu 17:52 Beşiktaş'tan gündem olan Balotelli açıklaması: Sportif sabıkalı malum futbolcu Erol Bulut'un takımı Gaziantep'in attığı gol, Türk futbol tarihine geçti 17:21 Erol Bulut'un takımı Gaziantep'in attığı gol, Türk futbol tarihine geçti
Ameliyat için hastasından 15 bin TL bıçak parası isteyen profesör iddiaları reddetti 17:17 Ameliyat için hastasından 15 bin TL bıçak parası isteyen profesör iddiaları reddetti Son Dakika! Erdoğan'dan Afgan mülteci açıklaması: Şu anda ABD sorumlulukları yerine getirmedi 17:09 Son Dakika! Erdoğan'dan Afgan mülteci açıklaması: Şu anda ABD sorumlulukları yerine getirmedi Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek 17:00 Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek
Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye yeni jüri üyeleriyle ilk kez fotoğraf paylaştı 16:11 Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye yeni jüri üyeleriyle ilk kez fotoğraf paylaştı Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi 15:23 Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi
Advertisement