Hürrem Sultan Balesine Almanya'dan Davet - Son Dakika

Hürrem Sultan Balesine Almanya'dan Davet

22.04.2014 14:43
Hürrem Sultan Balesine Almanya'dan Davet, System.String[]

Hürrem Sultan balesi, Almanya'da düzenlenecek Bodenseefestival'de sahnelenmek üzere davet aldı.

Hürrem Sultan balesi, Almanya'da düzenlenecek Bodenseefestival'de sahnelenmek üzere davet aldı.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden (İDOB) yapılan yazılı açıklamaya göre, 17 Mart 2012'de prömiyeri gerçekleştirilen Hürrem Sultan balesi, üçüncü sezonda sahneleniyor.

Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi'nde 24 ve 26 Nisan ile 24, 27, 29 ve 31 Mayıs tarihlerinde sahnelenecek eser, ayrıca Almanya'da düzenlenecek Bodenseefestival kapsamında 11-12 Mayıs tarihlerinde Graf Zeppelin-Haus'ta sergilenmek üzere davet aldı.

İlk kez 1977'de Oytun Turfanda'nın koreografisi ve Nevit Kodallı'nın bestesiyle Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen Hürrem Sultan balesini, Deniz Olgay Yamanus ve Oktay Keresteci sahneye taşıdı.

Kanuni Sultan Süleyman'ın Hürrem Sultan'a duyduğu aşkı konu alan bale, öz oğullarını iktidara getirmek isteyen Hürrem'in, yanlış bir kararla oğlunu öldürtmesine yol açtığı Süleyman ile olan hikayesini, dramatik bir şekilde gözler önüne seriyor. - İstanbul

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Hürrem Sultan Balesine Almanya'dan Davet - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Kılıçdaroğlu demokrasi sorunu haline gelmiştir Monaco'dan ayrılmasına kesin gözle bakılan Onyekuru, Galatasaray'a geri dönüyor "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Son Dakika! Bakan Koca müjdeyi verdi: 20 milyon aşı gelecek, ilk uygulama 11 Aralık'ta sağlıkçılara yapılacak Yıldız Tilbe, aşı ve HES kodu başta olmak üzere her şeye karşı çıktı: Devlet dahi yaptıramaz Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü "Saatim geldi" deyip kaçan yaşlılar, pazarcı esnafını kara kara düşündürüyor