Hüseyin Baş: 70 Senedir Dünyanın Takipçisiyiz. Şimdi Ben İstiyorum Ki Dünyayı Geliştiren, Dünyayı Yenileyen İnsanlar Olalım - Son Dakika

Hüseyin Baş: 70 Senedir Dünyanın Takipçisiyiz. Şimdi Ben İstiyorum Ki Dünyayı Geliştiren, Dünyayı Yenileyen İnsanlar Olalım

07.11.2022 17:02

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Almanya’nın başkenti Berlin’de Türklerle ile bir araya geldi. Hüseyin Baş, “Biz, Türkiye’de, Türk insanı, 70 senedir dünyanın takipçisiyiz. Şimdi ben istiyorum ki gelin hep birlikte Türkiye'yi alalım, bu dünyadaki gelişmelerin takipçisi olmadan, dünyayı geliştiren, dünyayı yenileyen insanlar olalım. Bunun için yollara düştük, bunun için anlatıyoruz” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Almanya'nın başkenti Berlin'de Türklerle ile bir araya geldi. Hüseyin Baş, "Biz, Türkiye'de, Türk insanı, 70 senedir dünyanın takipçisiyiz. Şimdi ben istiyorum ki gelin hep birlikte Türkiye'yi alalım, bu dünyadaki gelişmelerin takipçisi olmadan, dünyayı geliştiren, dünyayı yenileyen insanlar olalım. Bunun için yollara düştük, bunun için anlatıyoruz" dedi.

Hüseyin Baş, Almanya ziyareti sırasında, Berlin'de yaşayan Türklerle buluştu. Baş, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"70 SENEDİR DÜNYANIN TAKİPÇİSİYİZ. ŞİMDİ BEN İSTİYORUM Kİ DÜNYAYI GELİŞTİREN, DÜNYAYI YENİLEYEN İNSANLAR OLALIM"

"Hani bütün siyasetin sürekli olarak söylediği şey, 'Sizi ülkenize döndüreceğizdir' ya, ben bunu çok doğru bir ifade olarak görmüyorum. Dönmek isteyen döner, kalmak isteyen kalır. Ama burada yaşarken medeniyetinizi, kültürünüzü, dilinizi, inancınızı unutmayın. Çünkü Türk, bütün bu unsurların birleşimiyle ortaya çıkmış bir kimliktir. Bunu söylerken sanki bu çok bağnaz, çağ dışı bir görüşmüş gibi bir algı oluşturmaya çalışanlar var. Bunlara da hiç aldırmayın. Niye biliyor musunuz? Türk çağdaştır. Andımızda 'Türk'üm, doğruyum' diyor. Türk doğrudur, Türk çalışkandır. Atatürk, 'Türk milleti zekidir' diyor. Biz, bu dünyadan kopuk, bu çağın dışında yaşayan insanlar değiliz. Bilakis biz, bu çağı şekillendirebilecek olan insanlarız.

Biz, Türkiye'de, Türk insanı, 70 senedir dünyanın takipçisiyiz. Şimdi ben istiyorum ki gelin hep birlikte Türkiye'yi alalım, bu dünyadaki gelişmelerin takipçisi olmadan, dünyayı geliştiren, dünyayı yenileyen insanlar olalım. Bunun için yollara düştük, bunun için anlatıyoruz. BTP olarak bunun için ne yapacağız? Bilime, sanata, ziraata, özgürlüğe önem vereceğiz. Niye bu kadar özgürlük diyoruz? Çünkü özgürlük, düşüncenin temelidir. Siz özgürseniz düşünebiliyorsunuz, ama siz özgür değilseniz hiçbir şey düşünemiyorsunuz, hiçbir şey hayal edemiyorsunuz.

Bu siyasete format lazım. Attık mı formatı? Hepsi değişmeye başladı mı? Neymiş demek ki Türkiye'ye bu lazımmış. Türkiye'ye genç bir siyasetçi geldi. Aynen dakika 75-80, umutlar tükenmiş, maç bitmek üzere, mağlup durumdasın; o genç oyuncu sahaya giriyor. Şimdi Fenerbahçe'de Arda Güler var, sahaya giriyor, müthiş bir heyecan, olay değişiyor. Ama ne olur? Rakip takımın taraftarı ıslıklar, rakip takım oyuncuları faul yapar vs. Normaldir, bunlar olacak."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Türkiye'nin Doha Büyükelçiliği Katar'daki yabancı diplomatlara iftar verdi Türkiye'nin Doha Büyükelçiliği Katar'daki yabancı diplomatlara iftar verdi Yeni Mercedes-Benz B Serisi Türkiye'de: İşte fiyatlar! Yeni Mercedes-Benz B Serisi Türkiye'de: İşte fiyatlar! Tır şoförlerinin sınır hattında iftar telaşı Tır şoförlerinin sınır hattında iftar telaşı

Son Dakika Güncel Hüseyin Baş: 70 Senedir Dünyanın Takipçisiyiz. Şimdi Ben İstiyorum Ki Dünyayı Geliştiren, Dünyayı Yenileyen İnsanlar Olalım - Son Dakika


Advertisement