Son Dakika Haberleri: Hüseyin Çalhanoğlu: "Hakan'ın Bundan Sonraki Hedefi Bir 'Dünya Kulübü'ne Gitmek"

Hüseyin Çalhanoğlu: "Hakan'ın Bundan Sonraki Hedefi Bir 'Dünya Kulübü'ne Gitmek"

5 yıl önce

Uğur Demirkırdı, İstanbul-DHA Bayern Leverkusen ve Türkiye Milli takım oyuncusu Hakan Çalhanoğlu ile U-17 milli takımda oynadıktan sonra geçen seneyi Kalsruhe'de geçiren şimdi ise Avusturya 2. lig takımı Klagenfurt'a gitmeyi tercih eden Hakan'ın kardeşi Muhammed Çalhanoğlu'nun hedeflerini babaları Hüseyin Çalhanoğlu anlattı.

Hüseyin Çalhanoğlu:

Uğur Demirkırdı, İstanbul-DHA


Bayern Leverkusen ve Türkiye Milli takım oyuncusu Hakan Çalhanoğlu ile U-17 milli takımda oynadıktan sonra geçen seneyi Kalsruhe'de geçiren şimdi ise Avusturya 2. lig takımı Klagenfurt'a gitmeyi tercih eden Hakan'ın kardeşi Muhammed Çalhanoğlu'nun hedeflerini babaları Hüseyin Çalhanoğlu anlattı.


Hakan Çalhanoğlu'nun Leverkusen'de bu yıl şampiyonluk yaşayabileceğini ve sonrasında Hakan'ın "Bir Dünya Kulübü"ne transfer olma hedefinde olduğunu söyleyen Hüseyin Çalhanoğlu; Muhammed'in ise yeniden milli takıma hezmit verecek kadar peformans sergileyeceğini söyledi.


Kendisi de eski bir futbolcu olan Hüseyin Çalhanoğlu ile DHA Spor Müdür Yardımcısı Uğur Demirkırdı'nın yaptığı röportajın soru ve cevapları şöyle:


Soru: 2 futbolcu babası olarak oldukça gururlusunuzdur. Hakan ve Muhammed Çalhanoğlu'nun bu seneki hedefleri nedir? Ne gibi planlamalar yapıyorsunuz. Ligleri başladı ve Onların adına nasıl gidiyor ?


Cevap: Her sene kendimize hedef koyuyoruz. Hedefsiz başarı olmaz. Hakan geçen sene güzel bir performans gösterdi, bu sene daha iyisini bekliyoruz. kendisi de çok çalıştı. Bu sezon geçen yıldan daha iyi bir sezon geçireceğine inanıyorum.


Muhammed uzun bir sakatlıktan sonra yeniden futbola döndü, bu sene Austria Klagenfurt'a transfer oldu. 3.ligden 2. lige çıkan bir takım. Bu sene kafaya oynuyorlar. Muhammed hazır duruma geldi ve kendisinden beklentiler yüksek. ligde 5 hafta geride kaldı ve zirveyi hedefliyorlar. Zirvede 5 takımın da eşit puanı var. Muhammed'in de takıma girmesiyle daha da güçlenecekler. İnşallah 3-4 haftaya kadar takıma girecek, hocalarından edindiğim bilgiye göre iyi duruma geldi. İnşallah takıma katkısı olacak ve şampiyon olup 1. lige çıkarlarsa daha da iyi olur tabi.


Soru: Ağabey'i kadar yetenekli bir oyuncu olan Muhammed için neden Avusturya Ligi'ni seçtiniz. Buradaki strateji nedir ?


Cevap: Avusturya ligi de Almanya futboluna yakın. Kaliteli bir lig. Klagenfurt'un 30 bin kişilik stadı var. Güzel ve küçük bir şehir olmasına rağmen futbolu çok seviyorlar. Kulüp başkanı, yöneticisi ve takım da genç bir ekip. Orada daha başarılı olacağına inanıyoruz. Muhammed, Austria Klagenfurt'ta başarılı olup, takımı 1. lige yükseltip sonra da yeniden milli formayı giyecektir, buna inanıyorum"


Soru: Avusturya 2. ligini Muhammed için iyi bir basamak olarak mı düşünüyorsunuz ?


Cevap: Bizim hedefimiz orada bu yıl güzel bir performans gösterdikten sonra daha büyük takımlar için kapı açılacaktır diye düşünüyorum.


Soru: Hakan'a dönecek olursak; Bayern Leverkusen'de çok tutuluyor, hocaları O'nu seviyor. Kulüp bırakmak istemiyor ama mutlaka her transfer döneminde de çok sayıda teklif alıyor. Hiç aklına yatan, gitmek istediği kulüp oldu mu ? Hakan ile ilgili planlamanız nedir ?


Cevap: Hakan ile ilgili planlamalarımızda önce oynadığı kulübü en iyi şekilde temsil etmesi, başarılı bir futbol sergilemesi, taraftarını, yöneticisi mutlu etmesi var. Hakan'ın gelecekteki hedefi ise "Dünya Kulübü"ne gitmek !..Dünya kulübünü hedefliyor. Leverkusen'den sonraki hedefi bir dünya kulübü olacak. Ama şunu da ifade edeyim; Bayer Leverkusen bu sezon Bundesliga'da şampiyonluk hedefliyor. Bunu da başarabilecek güçteler.


Soru: Dünya Kulübü dediğiniz zaman akla en başta 3-4 tane kulüp geliyor, Barcelona, Real Madrid, Bayern Münih...?


Cevap: Bunu sizlerin takdirine bırakıyorum. Bu saydığınız kulüplerden biri illa ki olacaktır. Ama acele de etmiyoruz, geç de kalmayacağız. En doğru zamanda bunu başarmak istiyoruz.


"HAKAN MİLLİ TAKIMDA HERKESİN BEKLEDİĞİ BİR UMUT IŞIĞI"


Soru: Milli takım konusunda neler düşünüyorsunuz. Gruptan çıkma şansları var mı ? Ayrıca Hakan'a ne kadar görev düşüyor bu aşamada ?


Cevap: Hakan'ı ve Muhammed'i yetiştirdiğim zaman milli futbolcu olsunlar diye yetiştirdim. Ülkemize, bayrağımıza hizmet etsinler diye yetiştirdim. O yaşanan olaylardan sonra, geçmiş olaylardan sonra her şey çok güzel gidiyor. Milli takımımızın kapasitesi çok üst düzeyde aslında. Fatih Terim hocamız da gerekeni yapacaktır. Hakan milli takımda herkesin beklediği bir umut ışığı. Bunu kendisi milli takıma yansıtacaktır. İyi bir performansla, takımı avrupa şampiyonasına taşıyacaktır. Şansımız az olsa da ben buna inanıyorum.


Soru: Muhammed de milli takımların alt yaş gruplarında görevler aldı, O'nun da hedefi yeniden milli takıma yükselmek mi ?


Cevap: Tabii ki, az önce belirttim; ben çocuklarımı milli futbolcu olsunlar diye yetiştirdim. Sadece kendi takımlarında değil, milli takım bazında da başarılı olsunlar diye eğitim verdik. Ülkemize hezmet etsinler diye yetişytirdik. İnşallah Muhammed de kendisini 1 sezonluk bu sürede hazır tutarsa yeniden milli formaları giyecektir. Önce ümit milli takım ardından da inşallah A takıma yükselecektir.


KONURSUSPOR, TÜRKİYE'DE BİR İLK YAZARAK BAL LİGİ'Nİ YÜKSELEN İLK KÖY TAKIMI OLDU


Soru: Siz sürekli futbolun içindesiniz. Kendiniz de futbol oynadınız, çocuklarınız futbolcu, bir Kulübün fahri başkanısınız, Bayburtlusunuz ve Bayburt'taki bir köy takımı olan Konursuspor Türkiye'de bir ilk yazarak BAL ligi'ni yükselen ilk köy takımı oldu. Bunda sizin katkılarınız oldukça fazla, bunu bir anlatırmısınız bize ?


Cevap: Kendi köyümün takımı, 5 yıl orada futbol oynadım. Futbola orada başladım, gözümü orada açtım. bu farklı bir duygu, Konursu'nun Bayburt'un bir takımı olarak BAL Ligi'ne çıkması bizi onurlandırdı. Biz de elimizden gelen desteği gösteriyoruz, göstereceğiz. takımımızın kadrosundaki tüm gençler Bayburt'lu. İnşallah hem onlara büyük bir kapı olacaktır. Diğer takımlar il ve ilçe takımları. Bunların içinde mücadele etmek kolay değil ama bizim hedefimiz bu yıl takımımızı Bayburt'a öz çocuklarla ligde tutmak. Oradan da yılda 3-4 futbolcumuzu üst takımlara vermeye çalışacağız Türk futboluna katkı sağlamaya çalışacağız. Ligde kalıp, futbolcu yetiştirmek en büyük hedefimiz.


BAYBURT İŞADAMLARINDAN VE MİLLETVEKİLLERİNDEN DESTEK BEKLİYORUZ


Hüseyin Çalhanoğlu çağrıda bulunarak sözlerini şöyle tamamladı:


"Bayburt işadamlarından ve milletvekillerinden destek bekliyoruz. Ben ve yardımcım Erhan Yazıcı, Bayburt'un takımı Korususpor'a sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu takım Bayburt halkının, esnafın takımı herkesin desteğini bekliyoruz.


BAYBURTSPOR BAŞKANI HİKMET ŞENTÜRK'E TEŞEKKÜR EDERİZ


Bayburtspor Başkanı Hikmet Şentürk'e teşekkür ederiz. Yardımlarını esirgemiyor. Bize her sene 10 futbolcuya yakın takviye yapıyor. 3. lig takımı Bayburtspor'da yer alamayanlar Konursuspor'da forma giyiyor. Onlara hazır olan futbolcular yeniden dönüyor. Konursuspor Başkanı Tevhit Köroğlu ve Bayburtspor Başkanı Hikmet Şentürk, Bayburt gençliği için çalışıyor. Türk futboluna buralardan yeni nesil çıkartırsak, hepimiz çok mutlu oluruz."

Haber Yayın Tarihi: 22.08.2015 09:44 Kaynak: DHAMucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor
Libya duyurdu: Türkiye ile yapılan mutabakat yürürlüğe girdi Tuvana Türkay, set arkadaşıyla el ele görüntülendi: Sette herkesle el eleyim