Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanının 48 Saat Geçmesini Beklemesi Gerekmez - Son Dakika

Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanının 48 Saat Geçmesini Beklemesi Gerekmez

18.02.2012 19:02
Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanının 48 Saat Geçmesini Beklemesi Gerekmez, System.String[]

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'en tek maddelik değişikliğe zaten vakıf olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanı, bunun doğru olduğuna karar vermesi için 48 saat geçmesini de beklemez, 8 saat geçmesi de"...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'en tek maddelik değişikliğe zaten vakıf olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanı, bunun doğru olduğuna karar vermesi için 48 saat geçmesini de beklemez, 8 saat geçmesi de gerekmez." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, muhalefet partilerinin eleştirdiği Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün MİT Kanunu'nu onaylamasına yönelik tepkilere cevap verdi. Birlik Vakfı'nda düzenlenen 'Bürokratik Cumhuriyet'ten Demokratik Cumhuriyet'e' konulu konferansa katılan Çelik, bir gazetecinin, 'MİT Kanunu onaylanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayı, ana muhalefet ve muhalefet tarafından sertçe eleştirildi. Sizce Gül'ün, Meclis'te kabul edildiği gün değişikliği onaylamasındaki düşünce nedir?" sorusuna Çelik, Cumhurbaşkanı'nın bir yasaya onaylama veya onaylamama için 15 günlük süre bulunduğunu hatırlattı.

Çelik, 100 maddelik, 50 maddelik kanun varsa, ince teknik detaylarının Köşk tarafından inceletildiğini ifade ederek, "Büyük kanunlarda, çok maddelik kanunlarda teknik detay isteyen günlerden beri aylardan beri tepeden tırnağa tartışılan bir madde var. MİT Kanunu'nun 26. maddesi. Başbakan'ın iznine bağlıyordu. Cumhurbaşkanı, bunun doğru olduğuna karar vermesi için 48 saat geçmesini de beklemez, 8 saat geçmesi de gerekmez. Sayın Cumhurbaşkanı, TBMM'de görüşülürken bunun ne olduğunu, ne olması gerektiğini, ne olmaması gerektiğini çoktan bildiğine kaniyim. Ben de bunu tahmin ediyorum, çünkü netice itibariyle birkaç cümleden oluşan maddeden söz ediyorsunuz." değerlendirmesi yaptı.

"MUHALEFET BİR DAMLA SUDA FIRTINA KOPARDI"

Konuyla ilgili muhalefetin bir damla suda fırtına kopardığını dile getiren Çelik, "Muhalefet siyaset yapmıştır. Sayın Cumhurbaşkanının, bana göre, bu kanunu kısa sürede onaylaması tabiatı gereğidir, olması gerekendir. Burada cumhurbaşkanının eleştirilmesi, muhalefet eleştiriyorsa kendi bileceği iştir." şeklinde konuştu.

Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanının 48 Saat Geçmesini Beklemesi Gerekmez
Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanının 48 Saat Geçmesini Beklemesi Gerekmez
Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanının 48 Saat Geçmesini Beklemesi Gerekmez
Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanının 48 Saat Geçmesini Beklemesi Gerekmez

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanının 48 Saat Geçmesini Beklemesi Gerekmez - Son Dakika


Son Dakika

G.Saray Falcao'yu satarsa, bonservisinin yüzde 60'ı Monaco'ya verilecek Erdoğan'dan "Artan korona vakaları sonrası yeni tedbirler gelecek mi?" sorusuna yanıt FIFA'daki dosyaları nedeniyle Beşiktaş ocak ayında transfer yapamayabilir İstanbul'daki toplantıya çağrılmayan İmamoğlu suskunluğunu bozdu: Büyük nezaketsizlik Son dakika: Kayseri'deki bombalı saldırının faili PKK'lı terörist Irak'ta yakalanıp Türkiye'ye getirildi Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki pandemi toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Rus otel sahibi 15 kişilik grupla basıp kiracısına işkence yaptı