Hüseyin Özer'den Fethiye Kubal'a Ziyaret - Son Dakika

Hüseyin Özer'den Fethiye Kubal'a Ziyaret

Londra'nın tanınmış Türk iş insanı Hüseyin Özer, Türk bayrağını PKK'lı teröristlere vermeyen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asrın Nene Hatun'u, Şerife Bacısı olarak adlandırdığı Fethiye Kubal'ı evinde ziyaret etti.

Londra'nın tanınmış Türk iş insanı Hüseyin Özer, Türk bayrağını PKK'lı teröristlere vermeyen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asrın Nene Hatun'u, Şerife Bacısı olarak adlandırdığı Fethiye Kubal'ı evinde ziyaret etti.


Cumartesi günü akşam saatlerinde Fethiye Kubal ve ailesini ziyaret eden Özer, olayı televizyonlardan öğrendiğini ve saldırı görüntülerini izlediğinde tüylerinin diken diken olduğunu belirterek, "Bayrak namustur, şereftir. Hiç kimse bayrağımıza saldıramaz" dedi.


Ziyaret sırasında Kubal'ın elini öpen Özer,'"Fethiye Hanım şanlı Türk bayrağımızı PKK'lı teröristlere vermeyerek başımızı dik tutmuştur. İlerleyen yaşına ve engelli olmasına rağmen saldırıya uğradı. Elinden bayrağı almakla yetinmeyen saldırganlar, bir de itmek suretiyle düşürmek istemişler. Bu saldırıyı yapan alçakları kınıyorum. Bunun hesabını adalet önünde vermeleri lazım" dedi. Kubal'a destek sözü veren Özer, tüm ailesini iftar yemeğine davet etmeyi de ihmal etmedi. Ünlü iş insanı Hüseyin Özer'in konsolosluk yetkililerinden sonra kendisini ziyaret eden ikinci kişi olduğunu söyleyen Fethiye Kubal, "Hüseyin Bey'in ziyareti beni çok memnun etti. Çok duygulandım. Kendisini ismen tanıyorum ama ilk kez yüz yüze tanıştık. Çok hayırsever birisi olduğunu duymuştum. Allah ondan razı olsun" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Mayıs tarihinde İngiltere Başbakanı Theresa May ile yaptığı görüşme öncesinde desteklerini göstermek amacıyla başbakanlık binasına giden Kubal, burada terör örgütü PKK yandaşlarının saldırısına uğradı. 16 yıldır Londra'da yaşayan Kubal, olayın kendiliğinden hızla geliştiğini ve kendisine saldıran PKK sempatizanının engelli aracını gördüğü halde, elinden bayrağı alma teşebbüsünde bulunduğunu ve bu nedenle travma yaşadığını söyledi. - Londra

Son Dakika

00:59 ABD Başkanı Donald Trump'tan Çin'le iş birliği yapan bankalara yaptırım 00:34 Survivor 2020'nin şampiyonu Cemal Can Canseven oldu 00:05 Muharrem İnce'nin ardından Erdal Aksünger de Haber Global canlı yayınını terk etti 22:53 Bakan Soylu sosyal medyadan paylaştı: Peygamber Efendimize hakaret eden pislik alındı 22:29 Ayasofya'da ilk namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldıracak 21:37 Koronavirüsün kalp hastalığına yol açtığı ortaya çıktı 18:06 Darbe gecesinde selaları susturmak isteyen kişiye engel olan imam, yaşadıklarını anlattı 16:56 4 aracın karıştığı kazada, facianın kapısından dönüldü 16:47 Barda işe başlayan kadın, kaçırılıp ormanlık alanda tecavüze uğradı 14:56 Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'teki 15 Temmuz törenine katılmayacak 14:18 Uyuyan kocasını 15 balta darbesiyle öldüren kadın: Çocuklarım için yaşamak istedim 14:03 Tartıştığı site sakini, kuryeyi sokak ortasında evire çevire dövdü 13:41 Dinamit patlatan defineciler patlayıcılarla birlikte şelaleden düştü 13:03 "Toprağa gömülmek istemiyorum" diyen Cenk Eren: Vücudumu üniversiteye bağışlayabilirim 12:43 Bakan Varank'tan Erdoğan'ın ameliyat olduğu günler için yıllar sonra gelen itiraf: 3-4 gün belimde silahla dolaştım