Hüseyin Yıldırım Resim Sergisi Açıldı - Son Dakika

Hüseyin Yıldırım Resim Sergisi Açıldı

Gaziantep Sanko Park Alışveriş Merkezi Sanat Galerisi'nde Ressam Hüseyin Yıldırım, yaptığı resimleri sanatseverlerle buluşturdu.

Hüseyin Yıldırım Resim Sergisi Açıldı, System.String[]

Gaziantep Sanko Park Alışveriş Merkezi Sanat Galerisi'nde Ressam Hüseyin Yıldırım, bir yıl içerisinde yaptığı resimleri sanatseverlerle buluşturdu.

Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi öğretmeni ressam Hüseyin Yıldırım, bir senelik çalışmasını Sanko Park Alışveriş Merkezi Sanat Galerisi'nde sanatseverlere sergiledi. Sergiye Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Aykanat, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Sanko Park Müdürü Ufuk Toydemir, GTO Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mehmet Doğanay, GTO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve çok sayıda sanatseverler katıldı.

Sanko Park Sanat Galerisi'nde açtığı sergide toplam 33 adet resim sergilediğini belirten, Hüseyin Yıldırım, "Israrla üzerine durduğum bir şey var ki konu hiç bir zaman resmimin merkezinde yer almamıştır. Konu daima ikinci planda kalmıştır. Her zaman rengin büyüsü peşinde koştum" dedi.

Profesyonel olarak 17 yıldır sanat hayatı içerisinde olduğunu belirten ressam Yıldırım, " Açtığım bu sergi üçüncü kişisel sergim. Bir yıllık serginin mutlu sonuna ulaştım diyebilirim. Bir anlamda bir yıllık çalışma oldu.

Ama yıllardır, leke üslubuyla, renk ağırlıklı çalışmalarla doğa soyutları üzerine çalışıyorum. 17 yıldır bu alanda ürünler ortaya koydum. Ama ısrarla üzerine durduğum bir şey var ki konu hiç bir zaman resmimin merkezinde yer almadı. Konu daima ikinci planda kalmıştır. Rengin büyüsü peşinde koştum" şeklinde konuştu.

Serginin açılışında konuşan Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan ise, "Bir ve beraber olduğunuz zaman bulunduğunuz ortamın güzelliği ve kıymeti artıyor. Bulunduğunuz ortama değer veriyorsunuz. İnsanlarla var olan güzellikleri, resimle, müzikle paylaşmak, insanı mutlu ve mesut eder. İnsanın çağdaş ve güzel bir şekilde devam etmesi konusunda bir sanatçının tuvale döktüğü bu güzellikleri, tabloya döktüğü güzellikleri nota ve heykele döktüğü güzellikleri görmek ve alkışlamak ne kadar güzeldir. Dikkat edin çağdaş, gelişmiş bütün ülkeler ve toplumlar sanatı ve bilimi eşdeğer gördükleri için gelişmiş toplumlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir önderimiz var. Onu takip ettiğimizde inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milleti ile beraber öğretmeni, idarecisi, işçisi, sanatçısıyla her kesimi ile beraber bir ve bütün dünyanın en muhteşem en güzel en güzel üreten ülkelerinden bir tanesi olmaya devam edecektir" diye konuştu.

Sergide Ressam Hüseyin Yıldırım'a, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu Zeugma kitabını hediye ederken, Sanko Park Müdürü Ufuk Toydemir plaket takdim etti. - GAZİANTEP

YORUMLAR

Son Dakika

Trabzonspor, Mohamed Elneny'yi kiralamak için Arsenal'e teklif yaptı Bakan Albayrak "Tarihi bir dönüm noktası" deyip duyurdu: İmalat PMI Şubat 2011'den bu yana en yüksek seviyede Bayram tatili sonrası altının gram fiyatı 441 liradan işlem görüyor Taksilere puan sistemi geliyor! Müşteriler, şoförlere not verecek Tuğba Ekinci, cesur kalça pozunu paylaşarak yeni şarkısının müjdesini verdi Kaza sonrası tanker sürücüsünün tekme-tokat dövülme anı güvenlik kamerasında Aykut Kocaman, Aytemiz Alanyaspor'un yaptığı teklifi reddetti Ürküten araştırma! Koronavirüs tedavisi görenlerin yarıdan fazlası psikiyatrik rahatsızlık yaşıyor Mehmet Ceyhan herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: Okulların açılması için acele mi edildi? Taksim'in ortasında saç saça baş başa kadın kavgası! O anlar kamerada Son dakika: Temmuzda enflasyon aylık %0,58, yıllık %11,76 arttı Kayıp Gülistan Doku'nun görüntüleri incelenerek hazırlanan bilirkişi raporu, intihar iddiasını çürüttü Mert Hakan'ın 10 milyon TL imza parası aldığının iddia edilmesi, F.Bahçe'nin transfer hamlelerini zora soktu Yeşim Salkım'a küfür eden Murat Övüç resti çekti: Kellem de gitse doğruları söyleyeceğim, korkum yok Kasımpaşa, 3 büyüklerin peşine düştüğü Bernard Mensah ile anlaşma sağladı