Husiler, Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Aramco'yu vurdu - Son Dakika

Husiler, Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Aramco'yu vurdu

2 ay önce

Yemen'deki Husiler, Suudi Arabistan için kritik öneme sahip olan petrol şirketi Aramco'ya saldırı gerçekleştirdi. Husilerin sözcüsü Yahya Sarya, yaptığı açıklamada, saldırıların 12 insansız hava aracı ve 4 füzeyle düzenlendiğini ifade etti.

Husiler, Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Aramco'yu vurdu, System.String[]

Yemen'deki Husiler, Yanbu şehrindeki Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Aramco'ya saldırı gerçekleştirdiklerini açıkladı.

SALDIRI 12 İHA VE 4 FÜZEYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Husilerin sözcüsü Yahya Sarya yaptığı açıklamada, "Yanbu şehrindeki Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Aramco ve önemli hedefleri vurduk" ifadelerini kullandı. Açıklamada, saldırıların 12 insansız hava aracı ve 4 füzeyle gerçekleştirildiği ifade edildi.

DAHA ÖNCE GERÇEKLEŞTİRİLEN SALDIRILAR ENGELLENMİŞTİ

Suudi Arabistan liderliğindeki Koalisyon Sözcüsü Turki Al-Maliki, Husiler tarafından Suudi Arabistan topraklarına daha önce gerçekleştirilen saldırıların engellendiğini bildirmişti. El Maliki, söz konusu füzeleri Patriot PAC-3 hava savunma sistemlerinin engellendiğini bildirmişti.
Son Dakika

İspanyol basını yazdı: Rüştü Reçber kritik durumda
Son Dakika: Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı 13 bin 531'e, can kaybı ise 214'e yükseldi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Test sayımız yüzde 25,2 arttı