Hüyük'te kaymakam ve belediye başkanı koronavirüs denetiminde - Son Dakika

Hüyük'te kaymakam ve belediye başkanı koronavirüs denetiminde

02.10.2020 11:35
Hüyük'te kaymakam ve belediye başkanı koronavirüs denetiminde, System.String[]

Konya'nın Hüyük ilçesinde, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yürütülen mücadele kapsamında denetimler sürüyor.

Konya'nın Hüyük ilçesinde, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yürütülen mücadele kapsamında denetimler sürüyor.

Hüyük İlçe Kaymakamı Cüneyt Demirkol ve Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem de denetimler kapsamında sahaya çıktı.

İlçede görevli kurum amirlerinin de eşlik ettiği denetimlerde ilçe pazarını gezen Kaymakam Demirkol ve Başkan Çiğdem, tezgah açan esnaf ve alışveriş için gelen vatandaşlarla sohbet etti.

Kaymakam Demirkol ve Başkan Çiğdem, denetimlerde koronavirüse karşı yürütülen mücadelede tedbirlerin elden bırakılmamasını istedi.

Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, denetimlere ilişkin yaptığı açıklamada, pazar yerinde vatandaş ve esnafın kurallara riayet ettiğini söyledi.

Normale dönülebilmesi için kurallara uyulması gerektiğini ifade eden Çiğdem, şunları kaydetti:

"Sadece bugün için değil, denetimlerimiz her zaman devam ediyor. Ceza kesmek elbette ki öncelikli amacımız değil ama kurallara uymamakta direnen vatandaşlarımıza diğer vatandaşlarımızın sağlığını korumak için üzülerek de olsa ceza uygulamak zorunda kalacağız. En kısa zamanda bu hastalıktan da kurtulacağımıza inanıyoruz. Hüyük'te kurallara uyuluyor ancak yine de arzu ettiğimiz seviyede değil. Özellikle düğün faaliyetleri ve cenaze işlemlerinde daha dikkatli olmamız gerekiyor. Düğünlerimizi daha kısa tutalım, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza karşı daha hassas olalım, maske, mesafe ve hijyen kuralına çok dikkat edelim."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hüyük'te kaymakam ve belediye başkanı koronavirüs denetiminde - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kaybettiği iki çocuğunun yerine koyduğu köpekleri vurulan adam gözyaşlarını tutamadı Kaybettiği iki çocuğunun yerine koyduğu köpekleri vurulan adam gözyaşlarını tutamadı Futbolcu Alpaslan Öztürk'ün eşi Ebru Şancı, sosyal medyada isyan etti: 2500 TL aidat ödediğimiz o güvenlikli site yönetimi istifa edin Futbolcu Alpaslan Öztürk'ün eşi Ebru Şancı, sosyal medyada isyan etti: 2500 TL aidat ödediğimiz o güvenlikli site yönetimi istifa edin Otomobilin çarptığı yaya bariyerde asılı kaldı: 1 ölü Otomobilin çarptığı yaya bariyerde asılı kaldı: 1 ölü Uyuşturucu taciri, gözünü kırpmadan polisi makineli silahla taradı Uyuşturucu taciri, gözünü kırpmadan polisi makineli silahla taradı Maça damga vuran pozisyon Ahmet Çakar'ı çıldırttı: İçine edeyim böylesi hakemliğin Maça damga vuran pozisyon Ahmet Çakar'ı çıldırttı: İçine edeyim böylesi hakemliğin Malatya Valiliği, 'Belediyenin Almanya'ya gönderdiği 43 kişi dönmedi' iddialarına soruşturma başlattı Malatya Valiliği, 'Belediyenin Almanya'ya gönderdiği 43 kişi dönmedi' iddialarına soruşturma başlattı Yıkımı süren binada kızının çeyizini gören baba gözyaşlarına boğuldu, Bakan Kurum hemen müdahale etti Yıkımı süren binada kızının çeyizini gören baba gözyaşlarına boğuldu, Bakan Kurum hemen müdahale etti Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve 2 çocuğu koronavirüse yakalandı Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve 2 çocuğu koronavirüse yakalandı

Son Dakika Haberleri

00:56