Huzurevi Sakinleri Ressamlara "Model" Oldu - Son Dakika

Huzurevi Sakinleri Ressamlara "Model" Oldu

23.06.2011 17:01
Huzurevi Sakinleri Ressamlara

Köşk Huzurevi sakinleri yaşlılar, kamuoyunda "Çoban Ressam" olarak tanınan Süleyman Şahin ile Teymur Ağaoğlu'na model olarak, ressamların fırçasında hayat buldu.

Huzurevi'nin bahçesindeki kapalı garajı sanat merkezi gibi süsleyen yaşlılar için burada resim etkinliği ve yağlı boya resim sergisi düzenlendi.

Yaşlıların mutlulukla katıldıkları etkinliklerle ilgili bilgi veren huzurevi sahibi Fatma Cengiz, kurumda huzurevi sakinlerini 3 yıldır resimle buluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Zaman zaman ressamlara model olan yaşlıların bazen de tuvallere resimler yapmaya çalıştığını anlatan Cengiz, bu tür etkinliklerin yaşlıları hayata bağladığını, yeniden üretebilmenin mutluluğunu yaşattığını dile getirdi.

Cengiz, haftaya yaşlılar için Kırşehir'in ilçesi Kaman'ın Savcılı köyünde bu etkinliği devam ettireceklerini kaydetti.

Huzurevi sakinlerinden Cengiz Altınkaya da sanata yönelik etkinliklerin kendilerine önemli katkılar sağladığını ve bu etkinliklere büyük bir sevinç ve heyecanla katıldıklarını belirtti. Altınkaya, "fırçayı paletten tuvale vuran arkadaşların mutluluklarını anlatamam. Bir sanatçıyı bile tanıyor olmak bizler için çok önemli" diye konuştu.

Çoban Ressam Şahin, insanların arasına karışarak sanat yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, sanatçıların halkla iç içe olmasını tavsiye etti.

Yaşlılarla birlikte olmaktan, onlarla resme ortak olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Şahin, yaşlılardan enerji aldığını dile getirdi. Şahin,

"Paylaşamadıkları çok şey var. Onlara konuşup, sohbet etmek çok güzel" dedi.

Şahin, 50 senedir resim yaptığını ve bugüne kadar pek çok siyasiyi sergilerinde ağırladığını, günümüzdeki siyasilerin de kültür sanata ilgi göstermesini isteyerek, sanatçılar olarak yalnız kaldıklarını belirtti.

Ressam Ağaoğlu da yaşlılar gelemediği için kendilerinin onların yanına geldiklerini söyledi. Zaman zaman yaşlılara da resimler yaptırdıklarını anlatan Ağaoğlu, yaşlılarla olmanın kendilerine keyif verdiğini ifade etti.

- ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Huzurevi Sakinleri Ressamlara 'Model' Oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı 41'i çocuk 145 kişiyi katleden Netanyahu kana doymuyor: Saldırılar devam edecek 41'i çocuk 145 kişiyi katleden Netanyahu kana doymuyor: Saldırılar devam edecek Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Şampiyonluk kutlaması kazayla sonuçlandı: 5 yaralı Şampiyonluk kutlaması kazayla sonuçlandı: 5 yaralı Gedson Fernandes, Galatasaray'a veda etti Gedson Fernandes, Galatasaray'a veda etti Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu
Advertisement