Hyperloop 1.000 Km Hızla Avrupa'yı Birbirine Bağlayacak - Son Dakika

Hyperloop 1.000 Km Hızla Avrupa'yı Birbirine Bağlayacak

Dünyanın en önemli projelerinden bir tanesi olarak bilinen Hyperloop 1.

Dünyanın en önemli projelerinden bir tanesi olarak bilinen Hyperloop 1.000 Km hıza ulaşarak Avrupa'yı birbirine bağlamak istiyor. Özellikle de dev şirketlerin bu projede yer almak istemesi son derece memnuniyet verici gelişmeler arasında yer alıyor.


Bildiğiniz üzere ulaşım günümüzün en zorlu konularından bir tanesi. Otobüs ve uçak gibi araçlar ulaşım için kullanılsa bile yeterli olduğu söylenemez. Özellikle de hız konusunda birçok ulaşım aracının hantal olduğu bilinen bir gerçek. Havayolu ulaşımı bu yavaşlığı azaltmış olsa bile ne yazık ki yeterli değil.


Hyperloop projesi büyük umut oldu


Avrupa'nın önemli ülkelerinden Hollanda'nın kuzey bölgesi için yapılan planlarda Amsterdam'ın diğer Avrupa şehirlerine bağlanması için bir ulaşım aracı tasarlandı. Bahsedilen araç hyperloop olacak gibi görünüyor.


Hyperloop, tasarım açısından gelecekten gelmiş gibi görünüyor. Amsterdam'ı diğer Avrupa şehirlerine bağlayacak ve çok daha hızlı ulaşım imkânı sunacak olan hyperloop, gelişmiş manyetik teknolojisi ile birlikte çok yüksek hızlarda çalışabiliyor. Havasız bir tüp içerisinde neredeyse 1.000 km/sa hıza kadar çıkabilen araç büyük umut oldu. Tabiki bu durum, aracın içinde hareket edeceği tüpün havasız olmasıyla son derece bağlantılı. Bu araçlarla Amsterdam'dan Paris'e sadece 90 dakika sürecek. Ayrıca Brüksel'e gidiş, yalnızca yarım saatte tamamlanabilecek. Buna ek olarak hyperloop, doğaya zarar vermeyecek.

Kaynak: Tamindir

Son Dakika

16:32 Bahçeli'den Orhan Pamuk'a Ayasofya tepkisi: Her zerresi dikenle sarılmış Pamuk 16:28 Son dakika: Türkiye'nin en yüksek köprüsü olan Botan Çayı Beğendik Köprüsü açılıyor 15:57 Valentina Sampaio, Sports Illustrated'in mayo sayısında yer alan ilk trans model oldu 15:37 Francesca Cipriani'den Can Yaman itirafı: Bütün gece bana kur yaptı, sonra da bana cevap vermedi 15:31 Babacan'dan Ayasofya'nın cami olmasına temkinli yorum: Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz 15:30 Bartın'da feci kaza! Tankerin altında kalan karayolları işçisinin ayakları koptu 14:54 Dünyaca ünlü sahilimizde "Çok fazla normalleştik" dedirten görüntüler 14:47 Instagram'ı ikiye bölen video! Şeyma Subaşı dans etti, 7 yaşındaki kızı eşyalarını taşıdı 14:06 Emekli hakim, tramvayda 15 yaşındaki kızların fotoğrafını çekerken yakalandı 13:55 Tatil yapan eşi ve kayınvalidesini ziyarete giden adam, çıkan tartışmada anne-kızı öldürdü 13:08 Sokak ortasında sevgilisini öldürdü, polisi görünce kendini vurdu 13:05 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Ayasofya cami olmakla kalmasın, bir mektep bir medrese olsun 12:41 İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın kızı Dilara Türkkan tepkiler sonrası sosyal medya hesabını kapattı 12:37 Kaza yapan zırhlı araç takla attı, etrafa altın saçıldı! Ekipler karış karış arıyor 12:35 Bülent Arınç'tan Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesine ilişkin yorum: Şükürler olsun