Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yeniden yayımlamasına tepki - Son Dakika

Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yeniden yayımlamasına tepki

Diyanet-Sen Şırnak Şube Başkanı Süleyman Çanga, Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri yeniden yayımlamasına tepki gösterdi.

Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yeniden yayımlamasına tepki, System.String[]

Diyanet-Sen Şırnak Şube Başkanı Süleyman Çanga, Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri yeniden yayımlamasına tepki gösterdi.

Çanga, yaptığı yazılı açıklamada, hiçbir peygambere hakaret edilmesine izin vermeyeceklerini belirterek, "Manevi değerlerimiz ve mukaddesatımız mizah olmaz. Peygamberleri aşağılamak da kimsenin haddi değildir." ifadelerini kullandı.

Peygamberlerin tüm insanlığın ortak değeri olduğunu aktaran Çanga, şunları kaydetti:

"Peygamberleri mizah konusu yapmak onları aşağılamak kimsenin haddi değildir. Bunun basın özgürlüğü ile bir ilgisi yoktur. İnançlarımıza, manevi değerlerimize yapılan bu saygısızlığı kınıyor, karikatürü yapanı, yayınlayanları Müslüman halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum. Müslümanlar olarak peygamberleri ayırt etmeyiz. Hepsi bizim peygamberimiz, Allah'ın elçileridir ve hiçbirine hakaret edilmesine, aşağılanmasına izin vermeyiz. Kimse bir başkasının kutsalına, inançlarına hakaret edip, basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne sığınamaz. Peygamberlere ve dini değerlerimize yapılan hakaretler karşısında hiçbir Müslüman'ın sessiz kalmayacağını belirtiyoruz. Bizler sevgi ve merhamet dini İslam'ın temsilcileriyiz. Ne bizim ne de bir başka inanç grubunun inancına, kutsalına hakaret edilmesine de izin vermeyiz. Sağduyu ve aklıselimle güzel dinimizin bizlere öğrettiği hassasiyetle tepkimizi ortaya koymasını da biliriz."

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 14:27 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yeniden yayımlamasına tepki - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dünya Sağlık Örgütü, düşük ve orta gelirli ülkelere 120 milyon koronavirüs hızlı test kiti sağlayacak MasterChef yarışmacısı Duygu, milyonların gözü önünde aldatıldığını itiraf etti Çin'de dağ sıçanı yiyen kadında 'bubonik veba' tespit edildi, 17 bölge risk altında Genç kadın, "Seni boşayacağım başkasıyla olacağım" deyince kocası tarafından bıçaklandı Manchester United'lı taraftarlar: Dünyanın en çekici sporcusu geldi, Sancho artık Dortmund'u bırakmaz Son Dakika: Türkiye'de 28 Eylül günü koronavirüs kaynaklı 65 can kaybı, 1412 yeni vaka tespit edildi Komşusunun eşiyle yasak aşk yaşayan Cengiz K.'nın skandalları bitmek bilmiyor: Esra'da güzellik desen yok, para desen yok Hırsızlık şüphelisini yakalayan esnaf, "Utanmıyor musun" diyerek şüpheliye tokat attı