Son Dakika Haberleri: İbadethane Temizliği İçin "Mobil Temizlik Ekibi" Kuruldu

İbadethane Temizliği İçin "Mobil Temizlik Ekibi" Kuruldu

10 ay önce

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kentteki ibadethanelerin temizliği için "Mobil Temizlik Ekibi" kurdu.

İbadethane Temizliği İçin
Mardin Büyükşehir Belediyesi, kentteki ibadethanelerin temizliği için "Mobil Temizlik Ekibi" kurdu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Vali Mustafa Yaman, yaptığı açıklamada, belediye olarak dinlerin, dillerin ve kültürlerin kenti Mardin'de ibadethanelerin temizliğine azami gayret sarf ettiklerini belirtti.

Şehirde çevre temizliğine önem verdiklerini aktaran Vali Yaman, "Park, bahçe, meydan, bulvar, cadde ve özellikle tarihi ve turist mekanların temizliğine önem veriyoruz. Bunların başında ise en temiz olması gereken ibadethaneler geliyor. Belediye olarak bu temizliği kendimize görev olarak belirledik ve çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Yaman, ibadethanelerin temizliği için kurulan Mobil Temizlik Ekibinin, sanayi tipi halı yıkama ve kurutma makinesi, süpürge makinesi ve diğer malzemelerle 24 saat hazır halde beklediğini aktardı.

Bakımı yapılan camilere gül suyu sıkıldığını ifade eden Yaman, vatandaşların daha huzurlu bir mekanda dini vecibelerini yerine getirmelerini sağlamaya çalıştıklarını bildirdi.Sevgilisini Torbacıyla Çıplak Halde Basan Adam Dehşet Saçtı! Karakolun Önünde Drift Yapan Sürücüye Ceza Yağdı

103 Şehidimizin Katili 18 PKK'lı Terörist, "Eşek Arısı" Olarak Bilinen Drone ile Öldürüldü