Son Dakika Haberleri: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dünya Temizlik Günü kapsamında çöp topladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dünya Temizlik Günü kapsamında çöp topladı

23 gün önce

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dünya Temizlik Günü kapsamında Belgrad Ormanı'nda çöp toplama etkinliğine katıldı. Etkinlikte açıklamalarda bulunan İmamoğlu, "Bütün hemşehrilerime diyorum ki; yere çöp atmayalım" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dünya Temizlik Günü kapsamında çöp toplama etkinliğine katıldı. Sarıyer'de Belgrad Ormanı'nda çöpleri toplayan İmamoğlu, "Bütün hemşehrilerime diyorum ki; yere çöp atmayalım. Arabasından yola çöp atanları, sigara izmaritini atanları görünce canım çok sıkılıyor. Sahil aksında, pazar günü pikniğe gelenlerin bıraktığı çöpleri çalışma arkadaşlarım 3 günde temizleyebiliyor. Yapmayın. O güzel alanlar herkesin; ama oraları kirletmeyelim, kirletenleri de güzel dille uyaralım" dedi.

"TOPLAMAKLA BAŞ ETMEK MÜMKÜN DEĞİL, ATMAMAK DAHA DEĞERLİ"

İmamoğlu yaptığı açıklamada, "Bugünkü çöp toplama etkinliği, duyarlılığı ortaya koymak ya da insanlarda farkındalık geliştirmek adına yapılmış bir iş. Toplamakla baş etmemiz mümkün değil; ama atmamak daha değerli. İstanbul'un en güzel noktalarından birindeyiz. Nerede olursak olalım, sokağa çöp atmamalıyız. Daha da ilerisine giderek, çöpümüzü ayrıştırarak atmayı önemsiyoruz. Artık devir, bir geri dönüşüm devri" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dünya Temizlik Günü kapsamında çöp topladı
Haber Yayın Tarihi: 21.09.2019 02:59 Amerika'dan sonra Fransa da Suriye'den çekilecek
Asker selamı veren Cengiz Ünder için Roma yaptırım uygulamayacak Son dakika: SMO'nun operasyon başlattığı Münbiç'e Suriye ordusu da girdi