Son Dakika Haberleri: Topbaş'tan Damadının Tutuklanmasına İlk Yorum: Yargıya Hiçbir Şekilde Etkim Yok

Topbaş'tan Damadının Tutuklanmasına İlk Yorum: Yargıya Hiçbir Şekilde Etkim Yok

4 gün önce

İBB Başkanı Kadir Topbaş, damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tekrar tutuklanması ile ilgili, "Kadir Topbaş'ın yargıya hiçbir şekilde etkisi yok, hiçbir şekilde gücü yok, bu son olay da bunu gösteriyor" dedi.

İBB Başkanı  Kadir Topbaş, damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tekrar tutuklanması ile ilgili ilk kez konuştu. "Görüldüğü gibi yargıya hiçbir etkim yok" dedi.

"SON OLAY GÖSTERDİ Kİ HİÇBİR DAHLİM YOK"

Tahliye edildikten sonra gündemde uzun süre tartışmalara neden olan Kavurmacı'nın tutuklanması  Kadir Topbaş'a soruldu. Topbaş, "Kadir Topbaş'ın yargıya hiçbir şekilde etkisi yok, hiçbir şekilde gücü yok. Bu son olay da bunu gösteriyor. Başkan olarak benim damadımın 21 gün gözaltına alınması, 8,5 ayı tutuklu yargılanması, tekrar bırakıldıktan sonra 45 gün sonra tekrar tutuklu halde yargısının devam etmesinin istenmesinde demek ki benim hiçbir dahlim olmadığı apaçık ortaya çıktı" diye konuştu.

TAHLİYESİ TARTIŞILAN KAVURMACI YENİDEN TUTUKLANMIŞTI

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik TUSKON soruşturması kapsamında bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen ve hakkında yakalama kararı çıkarılan işadamı Ömer Faruk Kavurmacı 2 gün önce yeniden tutuklanmıştı.

Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın Tutuklandı
Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın Cezaevine Böyle GetirildiAl Jazeera, Kapatılmasını İsteyen Arap Ülkelerine Sert Cevap Verdi ABD'de F-16 Askeri Gösteri Uçağı Kaza Yaparak Pistte Takla Attı
Mekke'de Kabe'ye Saldırmak İsteyen Teröristler Son Anda Engellendi Otobüsün Üstüne Çıkan Bakan Çelik ve Başbakan Yardımcısı Kaynak Zor Anlar Yaşadı