İBB'den İstanbul için 7 maddelik deprem eylem planı - Son Dakika

İBB'den İstanbul için 7 maddelik deprem eylem planı

02.04.2023 08:26

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "Deprem Seferberlik Planı" kapsamında atılacak adımları belirledi. "Süreci seferberlik ruhuyla ilerletmeliyiz. Herkesin elini taşın altına koyması gerek" ifadesini kullanan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Buğra Gökce, yapılacakları 7 maddede anlattı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından olası İstanbul depremi Türkiye'nin ana gündem maddelerinden biri haline gelirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan depreme hazırlık çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

"İSTANBUL DEPREM SEFERBERLİK PLANI'NDA UYGULAMA ADIMLARIMIZ HIZLANIYOR"

39 ilçe belediye başkanlığı ve teknik ekipleri ile önceki gün düzenlenen toplantıda depreme ilişkin kritik gündem maddeleri belirlendi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Buğra Gökce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da şu ifadelere yer verdi; "Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'nun deprem dirençli kent vizyonu ile hazırladığımız İstanbul Deprem Seferberlik Planı'nda uygulama adımlarımız hızlanıyor. Afet sürecinde, koordinasyon yetisinin, asayiş, lojistik, kurtarma vb. süreçlerde ne denli önemli rol oynadığını hepimiz gördük. İBB ve ilçe belediyeleri arasındaki ortak işbirliğinin öneminin farkında olarak, seferberlik ruhunu kaybetmeden, süreci ilerletmemiz çok önemli. Deprem dirençli bir kent istiyorsak hazırlık süreçlerinin tamamında çağdaş temellere dayanan hakikatlerle ve sağduyuyla konuya yaklaşmamız gerekiyor. Denetimden, yönetmelik değişiklerine, güçlendirme veya yenileme çalışmalarına varan çok faktöre sahip bir konuda herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor."

İBB'den İstanbul için 7 maddelik deprem eylem planı
İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Buğra Gökce.

"SAĞDUYU, AKIL VE SEFERBERLİK RUHUYLA HEP BİRLİKTE"

Gökce, "Tüm ilçe belediye başlanlıkları ve teknik ekiplerine katkılarından ötürü teşekkürlerimi sunarım. Ortak gündem toplantılarımızı sıklaştıracak ve koordinasyonu hızlı şekilde ilerleteceğimizden şüphem yok. Biz de başarabiliriz! Sağduyu, akıl ve seferberlik ruhuyla hep birlikte" diye ekledi.

DÖNÜŞÜM İÇİN 7 KRİTİK ADIM

  • Uzlaşı kültürüyle riskli yapılarda dönüşümü ateşlemek.
  • Kira yardımını ekonomi şartlara uygun hale getirmek.
  • Kamu yararına maliyetine güçlendirme gerçekleştirmek.
  • Zemin katlarda kolon-kiriş kesilmesinin önüne geçmek.
  • İnşaatlarda imar ve yapı denetimini gerçekleştirmek.
  • Depreme duyarlı park ve meydanlar oluşturmak.
  • Kurtarma ve afete müdahalede yerel kapasiteyi artırmak.
YORUMLAR (6)
  • Fikri : İBB ÇALIŞIYORMUYMUŞ YAVVV.. HAYRET.. EKO NERDE.. EKO... Cevap Yaz 17 13 Yayından Kaldır
  • Fikri : Kırık Tüfek: BU Fiko varya.. EKO,dan Daha faydalı İstanbula.. Fiko gitmedi, İnğiliz Elçiyle Balıkçıya, milleti karda perişan etmedi.. Papazlara NOEL yemeği vermedi. Tatil yapmadı. Rakı Şarap, kaz Eti yemedi. Derğilere kapak parası vermedi. Makaryosun heykelini istanbula dikmedi vs. vs.. 6 5 Yayından Kaldır
  • Eski Tüfek.: Beş milyon oy alarak seçilmiş bir belediye başkanına değil ,İstanbul halkına saygısızlık bu.. Eko... aklın sıra itibarsızlaştırdın öylemi..Fiko.. 3 11 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Güncel İBB'den İstanbul için 7 maddelik deprem eylem planı - Son Dakika


Advertisement