İBB, Esenler Otogarı'nda tuvalet ücretlerinde indirim yaptı - Son Dakika

İBB, Esenler Otogarı'nda tuvalet ücretlerinde indirim yaptı

5 gün önce

Son günlerde ulaşım zammı haberleriyle gündeme gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, işletmesini devraldığı 15 Temmuz Şehitler Otogarı'nın tuvaletlerini elden geçirdi. Temizlenen tuvaletler artık yolculara 2 lira değil 1 liradan hizmet verecek.

İstanbul'un en kaotik yerlerinden olan 15 Temmuz Şehitler Otogarı, işletmecisinin sözleşmesinin bitmesinin ardından İBB'ye geçti. İBB, ulaşım zamlarının ardından otogarda tuvalet ücretlerini 1 liraya indirdi.

İBB DEVRALDI

Bayrampaşa Otogarı, Esenler Otogarı, Büyük İstanbul Otogarı, 15 Temmuz Şehitler Otogarı isimleri farklı olsa da İstanbul'dan gidenlerin veya İstanbul'a gelenlerin yolunun düştüğü yerdir otogar. Son yıllarda pisliği, alt katlarının güvensiz oluşuyla gündemde olan otogar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yönetimine geçmişti.

TUVALETLER YENİLENDİ

Otogarın en çok şikayet edilen yerlerinden biri de tuvaletleriydi. Pisliği ile şoförlerden yolculara herkesin tepkisini çekiyordu. İBB, bu tuvaletleri yenileyerek adeta baştan yarattı.

TUVALET ÜCRETLERİNDE İNDİRİM YAPILDI

Daha önce 2 liraya hizmet verilen tuvaletlerde de indirime gidildi. İBB, kendi işlettiği umumi tuvaletlerde olduğu gibi otogardaki tuvaletlere de turnike sistemi koydu ve ücreti 1 liraya indirdi.

İBB, Esenler Otogarı'nda tuvalet ücretlerinde indirim yaptı
Son Dakika: İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam! 10 Şubat'tan itibaren geçerli olacak

Ekrem İmamoğlu ulaşım zammıyla ilgili konuştu: Zam hizmetin sürdürülmesi adına yapılmıştır

Haber Yayın Tarihi: 13.02.2020 10:46 Son Dakika

AK Partili kadın başkanı ziyaret eden İmamoğlu'ndan sitem: İstanbul için üzücü bir durum
İmamoğlu'ndan Gezi Parkı davasında çıkan karara ilk yorum: İstanbul'un doğasını savunanlara selam olsun Dolgu yaptıran genç kızın dudakları şişince doktoruna 250 bin TL'lik dava açtı Tunç Soyer: Çiğli tramvayı projesi için Ulaştırma Bakanı ve AK Partili Hamza Dağ'a teşekkür ederim