Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İBB, Kadıköy Acıbadem'de Prestij Cadde Uygulamasını Hayata Geçiriyor - Son Dakika

İBB, Kadıköy Acıbadem'de Prestij Cadde Uygulamasını Hayata Geçiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kadıköy Acıbadem'de yol düzenlemelerinin ve asfalt çalışmalarının yapılacağı 'Prestij Cadde Uygulamasını' hayata geçiriyor. İki etaplı yeni projenin çalışmalarına başlandı. Yenilenen Acıbadem Caddesi'nde, yol kontürü düzeltmeleri yapılacak, tretuvar ve asfalt yenilenirken mevcut yeşil alanlar da yeniden düzenlenecek. Engelliye uygun yaya yolu düzenlemeleri yapılacak ve kent mobilyaları yerleştirilecek. Aydınlatmalar yenilenerek kesintisiz engelli erişimi ve yayalar için yürüme konforu sağlanacak. İlk etap cadde uzunluğu yaklaşık 900 metre, ikinci etap cadde uzunluğu ise 2000 metre olacak.

İBB, Kadıköy Acıbadem\'de Prestij Cadde Uygulamasını Hayata Geçiriyor
26.09.2023 - 01:14,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kadıköy Acıbadem'de yol düzenlemelerinin ve asfalt çalışmalarının yapılacağı "Prestij Cadde Uygulamasını" hayata geçiriyor. İki etaplı yeni projenin çalışmalarına başlandı.

İBB'den yapılan açıklamaya göre, şehrin önemli caddeleri "Prestij Caddesi" haline getiriliyor. Bu kapsamda yenilenen Kadıköy'ün Acıbadem Caddesi'nde de yeniden yapılandırma çalışmaları başladı. Yenilenen Acıbadem Caddesi'nde, yol kontürü düzeltmeleri yapılacak, tretuvar ve asfalt yenilenirken mevcut yeşil alanlar da yeniden düzenlenecek. Cadde boyunca engelliye uygun yaya yolu düzenlemeleri yapılacak ve kullanıcılar için ve kent mobilyaları yerleştirilecek. Aydınlatmalar yenilenerek kaldırımdan orta refüje taşınacak, böylece kesintisiz engelli erişimi ve yayalar için yürüme konforu sağlanacak. Tretuvar çalışmaları sırasında aynı zamanda fiber altyapı da yenilenecek.

ÇALIŞMA İKİ ETAP HALİNDE UYGULANACAK

İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen projenin ilk etabı, Kadıköy Acıbadem Caddesi'nin Sarayardı Caddesi ve D-100 karayolu üst köprüsü arasında kalan kısmını içerecek. İkinci etap ise Üsküdar Acıbadem Caddesi D-100 karayolu üst köprüsünden; Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay, Küçük Çamlıca ve Üçpınarlar Caddelerinin kesişim alanına kadarlık kısmı kapsayacak.

İlk etap cadde uzunluğu yaklaşık 900 metre, ikinci etap cadde uzunluğu ise 2000 metre olacak. Proje kapsamında kaldırımlar ve refüjde olmak üzere toplamda 3 bin metrekare yeşil alan yapılacak, alanda yer alan sağlıklı ağaçlar korunurken caddenin var olan bitki dokusuna uygun yeni ağaçlar da dikilecek.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR

Son Dakika Emlak İBB, Kadıköy Acıbadem'de Prestij Cadde Uygulamasını Hayata Geçiriyor - Son Dakika


Advertisement