İBB, metrobüs yoğunluğunu azaltmak için yerli metrobüse geçiyor: İmamoğlu test etti - Son Dakika

İBB, metrobüs yoğunluğunu azaltmak için yerli metrobüse geçiyor: İmamoğlu test etti

19.11.2019 09:50

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, metrobüs yoğunluğunu azaltmak için, yüksek kapasiteli yeni nesil yerli metrobüsü test etti.

İstanbul'da en önemli toplu taşıma araçlarından biri olan metrobüslerin yenilenmesi gündemde.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, özellikle metrobüslerde yoğunluğa çare bulmak maksadıyla çalışmalarını sürdürüyor. Şu an test aşamasında olan yeni metrobüslerin eskilerine göre kapasiteleri daha yüksek olacak. Böylece yeni metrobüslerin yoğunluğa da çare olması bekleniyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Twitter üzerinden açıklama yapan İmamoğlu, "Metrobüs yoğunluğunu azaltmak için, yüksek kapasiteli yeni nesil yerli metrobüsü test ediyoruz" ifadelerini kullandı

"ALIMINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ ARACIN KAPASİTESİ YÜKSEK"

Test aşamasında olan yeni metrobüsler hakkında konuşan İmamoğlu, "Avantajlarıyla tasarlanmış bir metrobüs aracını deniyoruz. Alımını düşündüğümüz metrobüs aracının kapasitesi yüksek.

Bazı duraklarda her iki yönlü iniş biniş sağlayabilen daha ferah araçlar. Hem birikmeleri engelleyecek hem daha çok yolcuyu daha az araçla taşıyabilecek bir süreç tanımı var. Arkadaşlarım bir aya yakındır deneme sürüşleri yapıyorlar" dedi.

TAŞIMA KAPASİTESİ YÜZDE 40 ARTACAK

İstanbul'da şu an kullanılan metrobüslerin kapasitesi yaklaşık 190 kişilik. Yeni metrobüslerde ise bu sayı 290'a yükselecek. Bu sayede İstanbul'daki mevcut taşıma kapasitesi yüzde 40 civarında artacak. Yeni metrobüslerin İstanbul trafiğini de rahatlatması bekleniyor.

İBB, metrobüs yoğunluğunu azaltmak için yerli metrobüse geçiyor: İmamoğlu test etti
İBB, metrobüs yoğunluğunu azaltmak için yerli metrobüse geçiyor: İmamoğlu test etti

Son Dakika Güncel İBB, metrobüs yoğunluğunu azaltmak için yerli metrobüse geçiyor: İmamoğlu test etti - Son Dakika


Son Dakika

Hafta sonu kısıtlamalarından sonra acil servisler nefes aldı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Okyay: AVM'lerde ciddi birikme var, kapatılmalı Film gibi soygun! 4 bankadan çaldıkları paraları, kaçarken sokaklara saçtılar Menemen'de AK Parti başkan vekili seçimine itiraz edecek Bakan Selçuk paylaştı: Normalleşme Desteği ve İlave İstihdam Teşviki'nin süresi uzatıldı Yeni yöntemle ilk kez görüntülendi! Korona, akciğerlerde 3 aydan daha uzun sürebilen hasara neden oluyor Emniyet Genel Müdürlüğü, Ekrem İmamoğlu'na yönelik suikast girişimi iddiasını yalanladı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir