İBB'nin metro inşaatı için aldığı krediye AK Parti dönemindeki borçlar nedeniyle el konuldu - Son Dakika

İBB'nin metro inşaatı için aldığı krediye AK Parti dönemindeki borçlar nedeniyle el konuldu

İBB ile MET-GÜN İnşaat arasında yaşanan alacak anlaşmazlığı sonrası, İBB'nin metro inşaatı için yurt dışından çektiği kredinin bir bölümüne el konuldu. Anlaşmazlık nedeniyle İBB'nin bankada yer alan varlığından 565 milyon liraya haciz işlemi uygulandı ve MET-GÜN'ün hesabına aktarıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) metro inşaatı için yurt dışından bulduğu kredinin 530 milyon TL'sine haciz işlemi uygulandı. Haciz kararının İBB'nin önceki döneminde birçok asfalt işi alan MET-GÜN İnşaat'ın açtığı alacak davası nedeniyle verildiği öğrenildi.

METRO PARASI ASFALT BORCUNA GİTTİ

Hürriyet'e yer alan habere göre büyük bir bölümü bir bankada olan toplam 565 milyon liraya haciz işlemi uygulandı ve söz konusu para MET-GÜN İnşaat'ın hesabına geçti. Geçen hafta yaşanan tahsilata ilişkin yüklü mevduat ile ilgili önemli bir bilgi ortaya çıktı. Söz konusu paranın, 530 milyon TL'sinin yeniden başlanan bir metro projesi için alınan yurt dışı döviz kredisi olduğu öğrenildi.

İBB: HUKUKA AYKIRI İŞLEM YAPILIYOR

İBB'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, "İstanbul geneli asfalt yapım işine dair MET-GÜN yüklenici firma tarafından tamamı Ocak 2018 ile Mart 2019 döneminde yapılan asfalt işlerine ait önceki dönemde ödenmeyen borç bakiyeleri sebebiyle 2020 yılı içerisinde belediyemiz aleyhine ilamsız icra takipleri başlatılmıştır.

Banka tarafından hukuksuz bir şekilde icra dosyalarına ödenmesi üzerine derhal bu paraların alacaklıya ödenmemesi ve mahkemeler nezdinde yapmış olduğumuz şikayetlerimiz neticelenene kadar icra kasasında bekletilmesi yönünde tedbir talep edilmiştir. Maalesef tedbir taleplerimiz mahkemelerce reddedilmiş ve böylece tümüyle haksız ve hukuka aykırı olarak sabah başlayan haciz işlemi Kanun ile yasaklanmış paralarımız alacaklıya akşam ödenmiştir" denildi.

İBB'nin metro inşaatı için aldığı krediye AK Parti dönemindeki borçlar nedeniyle el konuldu
YORUMLAR (37)
  • Cehapeli çomarlar : Manyak bunlar belediyeyi alıyor, vay efendim eski dönemin işi eski dönemin borcu diye millete olan borcu ödemiyor işi devam ettirmiyor. Ulan gerizekalı orası bir kurum alacağı vereceği yaptığı yapmadığı ne varsa herşeyiyle üstlenirsin. Chp iktidara gelse demekki şunu diyecek ve yapacak libya ya akpliler götürdü askeri bize ne diye orda bırakacak, suriye operasyonları bizden önce başladı bana ne ordaki asker akpnin askeri ne yaparsa yapsın. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ahmet: Böyle hukuk mu olur Borcu yapan partiden alıcaksın Adamlar zaten zar zor buldular krediyi Başarı cezalandırılıyor Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Doya Doya Moda'da gergin anlar! Rakibini havuza attı Tebdili kıyafetle hastaneleri denetleyen Şanlıurfa Valisi konuştu: İddiaları araştırmak için böyle denetledim Giresunlu işletmeciden inek sütüne rakip olacak girişim! Fındığın sütünü çıkardı Taşan dere köyün tek ulaşımı olan köprüyü yıktı! Halk kara kara düşünüyor İkinci el araç satışında yapılan yeni düzenlemeler Resmi Gazete'de yayınlandı Beşiktaş, devre arasında Fenerbahçe'yi reddeden Welinton'u ikna etti Bayern Münih hezimeti sonrası gözyaşlarını tutamayan Messi'nin fotoğrafına yapılan yorum dikkat çekti Bilim Kurulu Üyesi Yamanel'den dikkat çeken öneri: Grip aşısı mutlaka yaptırılmalı İstanbul Boğazı'nda salgına rağmen "dansözlü" yat partileri kamerada Fenerbahçe Erol Bulut'un istediği Enner Valencia'yı gündemine aldı Hazal Kaya'nın bebeğiyle set arkasında verdiği poza yorum ve beğeni yağdı Erdoğan'dan Merkel'in "Oruç Reis" konusundaki ricasına net tavır: Devam edeceğiz Aşka gelen Hadise, Sibel Can'ın yeni şarkısıyla sevgilisine gönderme yaptı Mücadele devam ediyor! MasterChef Türkiye'nin 13. ana kadro yarışmacısı da belli oldu Kaza sonrası olay yerine gelen bekçinin bayrak hassasiyeti görenleri duygulandırdı