İBB ÖNÜNDE PROTESTO - Son Dakika

İBB ÖNÜNDE PROTESTO

10.01.2022 12:50

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi binasının karşısında bulunan Saraçhane Parkı'nda toplanan Öz Orman-İş Sendikası üyeleri sendikal baskı uygulandığını öne sürerek eylem yaptı.

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi binasının karşısında bulunan Saraçhane Parkı'nda toplanan Öz Orman-İş Sendikası üyeleri sendikal baskı uygulandığını öne sürerek eylem yaptı.

Öz Orman-İş Sendikası'na bağlı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ağaç ve Peyzaj AŞ çalışanı bir grup, kendilerine sendikal baskı uygulandığını öne sürdü.

"19 ÜYESİ BULUNAN BİR SENDİKAYA ÜYE YAPILMAKTADIR"

Basın açıklaması Öz Orman-İş Sendikası Genel Teşkilat Sekreteri Zeki Sungur Kızılkaya, 'İstanbul Ağaç AŞ, uzun zamandır işçilere mobing uygulamakta, sendikal tercihlerine açıktan müdahale etmekte, kendi isteğini yerine getirmeyen işçileri sürgün etmekle, ücretsiz izne çıkarmakla, işten atmak gibi durumlarla tehdit etmektedir" dedi.

Kızılkaya, 'Şu anda ise, Öz Orman-İş sendikamıza üye işçiler baskı ve dayatmalarla, tehdit ve şantajlarla sendikalarından istifa ettirilerek, Türkiye genelinde 19 üyesi bulunan bir sendikaya üye yapılmaktadır. Bunun sebebi hukuksuz uygulamalara göz yumacak, teslimiyetçi, işçiden yana olmayan tamamen işverenin emrinde işbirlikçi bir sendika istemeleridir. Söz konusu sendikanın, kısa süre önce işçilerin ücretsiz izne gönderilmesine sessiz kalması, gelecekte nasıl bir sendikacılık yapacaklarının göstergesidir" diye konuştu.

"KURULAN İKNA ODALARINDAN HABERDAR MISINIZ? "

Kızılkaya, 'Buradan Meral Akşener'e soruyoruz, yönetimine ortak olduğunuz belediye iştiraki olan ve partiniz kontenjanından atanan genel müdürün başında bulunduğu Ağaç AŞ'de kurulan ikna odalarından haberdar mısınız' Yoksa, söz konusu şirket ve belediye yönetimi sizi de 'her şey çok güzel olacak' diyerek mi ikna etmektedir. Sizden beklentimiz, ortağı olduğunuz ittifakça yönetilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinde yaşanan hukuksuzluk ve adaletsizliklere dur demenizdir. Bu uygulamalar Hz. Ömer adaleti terazisine değil, oduncu kantarına benzemektedir" ifadelerini kullandı.

İBB ÖNÜNDE PROTESTO
İBB ÖNÜNDE PROTESTO
İBB ÖNÜNDE PROTESTO
İBB ÖNÜNDE PROTESTO

YORUMLAR
500
Artvin Belediye Başkanı Elçin, İbb Başkanı İmamoğlu'nu Ziyaret Etti Artvin Belediye Başkanı Elçin, İbb Başkanı İmamoğlu'nu Ziyaret Etti İBB MECLİSİ'NDE İSKİ 2021 YILI FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ İBB MECLİSİ'NDE İSKİ 2021 YILI FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ İbb Meclisi, Öğrencileri Yüzde 40'lık Toplu Ulaşım Zammından Muaf Tutma Kararı Aldı. İbb Meclisi, Öğrencileri Yüzde 40'lık Toplu Ulaşım Zammından Muaf Tutma Kararı Aldı.
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İBB ÖNÜNDE PROTESTO - Son Dakika


Advertisement