İBB deprem anında toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı - Son Dakika

İBB deprem anında toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı

2 ay önce

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, olası bir deprem anında, 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da 7,5 şiddetinde bir deprem beklediklerini açıklamıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi. İBB'den yapılan açıklamaya göre, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, alanların seçiminde Karar Destek Modeli'ni uyguladı.

YENİ BİR MODEL ORTAYA KONULDU

Uygulanan modelde, toplanma alanı seçim kriterleri saptandı, puanlama yöntemi uygulandı ve AFAD, AKOM, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile ilgili birçok kurumun içinde yer aldığı bilimsel altlıklara dayalı olacak şekilde bir model ortaya konuldu.

Model; mülkiyet, büyüklük, ulaşım ve erişilebilirlik, konum ve çevresel ilişkiler, kullanılabilirlik ve çok fonksiyonluluk ile altyapı ve doğal yapı gibi kriterlerden oluştu.

İBB'NİN SİTESİNDEN ULAŞILABİLİR

Kriterler üzerinden puanlama yapılarak tespit edilen toplanma ve geçici barınma alanlarına, sehirharitasi.ibb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

SOYLU, 7.5 ŞİDDETİNDE DEPREM BEKLEDİKLERİNİ AÇIKLAMIŞTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da gerçekleşmesi beklenen depremle ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ''Her çalışma grubunun kendine ait yöneticisi ve ilgili birimleri mevcuttur. Hem bunları tekrar gözden geçirmek hem de İstanbul'daki hangi grubun ne çalışmayı ne şekilde yaptığını incelemek için şuna kadar değerlendiriyoruz. Deprem oldu Topkapı Sarayı'ndaki bütün hazinelerin nasıl korunacağından tutun vatandaşlarımızın toplanma yerlerindeki ihtiyaçlarına kadar çok kompleks bir çalışma bu. İstanbul'da 7,5'lik bir deprem bekliyoruz. Beklenen olası deprem 7,5. Depremin olası senaryosunu ciddi biçimde çalışıyoruz'' ifadelerini kullanmıştı.

İBB deprem anında toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı
Bakan Soylu canlı yayında açıkladı: İstanbul'da 7,5 şiddetinde bir deprem bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlık müjdesini verdiği Suriyeli Mahmud, duygularını anlattı

AFAD ekipleri zamanla yarıştı! 12 yaşındaki Mustafa Emir'in kurtarılma anına ait yeni görüntüler ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milleti birlik olduğunda neleri başarabileceğini bir kez daha göstermiştir

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: KOSGEB borçlarını erteliyoruz

Soylu, HDP'li Ergani Belediyesi'nin yardımlarının neden kabul edilmediğini açıkladı
Son Dakika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İstanbul'dan taşraya gidenler virüsü yaymaya başladı
Bir dönem ülkesinin en gözde sporcusuydu, şimdi geçinmek için +18 film sektörüne girdi Bolu'da, Türkiye Cumhuriyeti'ne küfür eden karantinadaki 3 öğrenciden 2'si tutuklandı
Mesut Özil baba oldu Mesut Özil baba oldu         
23:12