İmamoğlu, Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği'ne Cem Mansur'u atadı - Son Dakika

İmamoğlu, Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği'ne Cem Mansur'u atadı

11.10.2019 09:57

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun onayıyla, Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği'ne Cem Mansur atandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) yeni yönetim kadroları şekillenmeye devam ediyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, son olarak Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği'ne Cem Mansur'un atanmasını onayladı. Mansur, 2019-2020 konser sezonu açılışında görevi Aslan Özdemir'den devraldı.

CEM MANSUR KİMDİR?

Şef Cem Mansur, müzik eğitimini Londra'da City University, Ricordi Şeflik Ödülü'nü aldığı Guildhall School of Music and Drama, ve daha sonra Leonard Bernstein'ın öğrencisi olduğu Los Angeles Filarmoni Enstitüsü'nde aldı.

1981-89 arası İstanbul Devlet Operası şefliğini yapan Mansur, Londra'da English Chamber Orchestra'yla başarılı bir çıkış yaptığı 1985 yılından sonra çalışmalarını yurt dışında yoğunlaştırdı. Hollanda, Fransa, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Macaristan, Almanya, İsveç, İspanya, Meksika, İsrail, Finlandiya, Hırvatistan, Arnavutluk, Güney Afrika ve Rusya'da orkestra ve opera kuruluşlarıyla konuk şef olarak çalışmalarını sürdüren sanatçı, 1989-97 arasında Oxford Şehir Orkestrası Birinci Şefliği'ni yaptı.

İmamoğlu, Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği'ne Cem Mansur'u atadı

UNUTULMUŞ ESERLERİ ORTAYA ÇIKARDI

Barok çağdan günümüze kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan repertuarında alışılmamış ve unutulmuş eserlere de yer veren Mansur, 1986 yılında Londra'da, Elgar'ın bitmemiş operası 'The Spanish Lady'nin ilk seslendirilişini ve 2000 yılında City Of London Festival'de Offenbach'ın 126 yıldır duyulmayan operası 'Whittington'u yönetti.

Mansur ayrıca, Türkiye/Ermenistan ve Türk/Yunan Gençlik Orkestraları şefi ve İngiltere'nin en eski ikinci korosu İpswich Choral Society'nin fahri başkanlığını da yürütüyor.

YORUMLAR
500
İstanbul'da geçen 3 yılını değerlendiren İmamoğlu, Erdoğan'ın 28 yıl önceki sözleriyle sitem etti! İstanbul'da geçen 3 yılını değerlendiren İmamoğlu, Erdoğan'ın 28 yıl önceki sözleriyle sitem etti! İzmir'de 3 Gün Süreyle Konser, Gösteri Yürüyüşü ve Basın Açıklamaları Yasaklandı İzmir'de 3 Gün Süreyle Konser, Gösteri Yürüyüşü ve Basın Açıklamaları Yasaklandı

Son Dakika Güncel İmamoğlu, Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği'ne Cem Mansur'u atadı - Son Dakika


Advertisement