İbrahim Kalın'ın şarkısında imzası bulunan Erkan Oğur, linçlerden sonra ilk kez konuştu - Son Dakika

İbrahim Kalın'ın şarkısında imzası bulunan Erkan Oğur, linçlerden sonra ilk kez konuştu

16.04.2021 17:35

Sanatçı Erkan Oğur, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın şarkısının düzenlemesini gerçekleştirdiği için sosyal medyada linç edilmişti. Tepkilerin ardından konuşan Oğur, "Ben sadece müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. Benim Saray ve kendi menfaati için müzik yapan birisi olduğumu ifade edenler oldu. Tersine Saray'ın verdiği ödülü kabul etmemiştim" dedi.

Erkan Oğur, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın geçtiğimiz gün yayınladığı "Hiç Oldum" isimli şarkısının düzenlemesini üstlendiği için sosyal medyada kimi kullanıcılar tarafından eleştirilmiş kimileri tarafından ise destek görmüştü.

"BENİM İÇİN STÜDYO İŞİNDEN ÖTE BİR ŞEY DEĞİLDİ"

Sanatçı, gelen tepkilerin ardından Independent Türkçe'den Ali Kemal Erdem'e verdiği röportajda, "Ben sadece müzikle ilgili bir yaklaşımla ve İbrahim Kalın'ı bağlama seven, halk müziğiyle ilgili birisi diye hissettiğim için birkaç müzisyen arkadaşın ricası üzerine kopuzumla eşlik ettim. Düzenleme yapmadım. Onu yanlış yazıyorlar ya da yapımcı mı böyle yazmış bilemiyorum. Öylesine bir stüdyo işiydi, benim için ondan öte bir şey değildi" dedi.

Erkan Oğur, verdiği röportajda İbrahim Kalın ile çalışma teklifini "Benim için bağlama çalıp halk müziği seven İbrahim'siniz. Tabii ki çalarım" diyerek kabul ettiğini belirtti.

"SARAY'IN VERDİĞİ ÖDÜLÜ KABUL ETMEMİŞTİM"

"Çalışmaya katıldığınız için bir eleştiri bekliyor muydunuz?" sorusunu ise şöyle yanıtladı:

"İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek. Ben sadece müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. İnsanlar başka taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları nedeniyle tasvip eden biri değilim. Benim Saray ve kendi menfaati için müzik yapan birisi olduğumu ifade edenler oldu. Tersine Saray'ın verdiği ödülü kabul etmemiştim. Cumhurbaşkanı Müzik Ödülü'nü kabul etmemiştim."

"İBRAHİM KALIN'IN KONUMUYLA ALAKAM YOK"

Erkan Oğur, gelen tepkilerden sonra İbrahim Kalın'ın çok üzüldüğünü belirten mesajlar aldığını söyledi. Kalın'ın müzik yorumu hakkında ise şunları söyledi:

"Güzel, tok bir sesi var. Bağlamasını güzel çalıyor, deyişler söylüyor. Halk müziğini seven birisi olduğunu sezdiğim için bu işe eşliği kabul ettim. Sanırım bu benim hatam idi. Hatasız bir insan gösterin. Yoksa konumuyla, yaptığı işlerle, bulunduğu pozisyonla alakam yok. Elinde bağlamayla yürüyen ve halk müziğini seven biri benim için. Ben siyasetçi değilim. Müziğim siyaset üstüdür. Kendi felsefesini içerir. O da ses ve sessizlik oluşmaktadır. Şu an ses bölümündeyim. Bu demek değil ki ben apolitik birisiyim. Devrimci bir tarafım var. Tırnaklarımızla buraya geldik."

İbrahim Kalın'ın şarkısında imzası bulunan Erkan Oğur, linçlerden sonra ilk kez konuştu

Son Dakika Magazin İbrahim Kalın'ın şarkısında imzası bulunan Erkan Oğur, linçlerden sonra ilk kez konuştu - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (27)
  • Kurt: Yaptıgın işi hata olarak görmen utanç verici bir sanatçıya yakışmaz, tarafına yaranmak için ödüllerini dr almadım haaa ne basit bir yaranma çabası . Siz bu müslüman kesme irkcı baktığınız sürece o yönetimi asla göremeyeceksiniz . O dine de hoca pamuk işinden sonra ulan allah varmış yaa diyeceksiniz ama atddaaa olmuş olacaksınız artık çala çala gidesin Cevap Yaz 7 1 Yayından Kaldır
  • Türkiye: Niye korkuyorsun yunanmı lan bu dik durun rezil birşeymiş gibi eleştirene hayırdır birader de Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Eski Milletvekili Süleyman Bölünmez, alev topuna dönen araçtan canını zor kurtardı Eski Milletvekili Süleyman Bölünmez, alev topuna dönen araçtan canını zor kurtardı Vefa Küçük'ten 'G.Saray'daki gibi seçim iptal olur mu?' sorusuna net yanıt: Bizde iptal olmaz Vefa Küçük'ten 'G.Saray'daki gibi seçim iptal olur mu?' sorusuna net yanıt: Bizde iptal olmaz Gökyüzündeki gizemli cisimler akıllara Dünya'ya düşecek roketi getirmişti! Bakan Varank, konuya açıklık getirdi Gökyüzündeki gizemli cisimler akıllara Dünya'ya düşecek roketi getirmişti! Bakan Varank, konuya açıklık getirdi Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşandı Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşandı Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken "Turistin göreceği herkesi aşılarız" sözlerine açıklık getirdi Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu iddiaları yalanladı Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu iddiaları yalanladı Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak
Advertisement