İbret Olsun Diye Filmi - Son Dakika

İbret Olsun Diye Filmi

04.02.2013 16:00
İbret Olsun Diye Filmi

İbret Olsun Diye filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. İbret Olsun Diye filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Belgesel, Türkiye’de yaşanmış uygulamalar üzerinden ölüm cezasına insani bir perspektiften yaklaşıyor. Seyirciyi pek çok infaza sahne olan Tarihi Sinop Cezaevi ve Ankara Merkez Kapalı Cezaevi (Ulucanlar) gibi mekanlarda dolaştırırken, mahkumların son anlarına tanıklık etmeye çalışıyor; bunun olanaksızlığını bilerek… Ve hayatı darağacında sonlanmış olan yüzlerce kişi adına şu soruyu soruyor: Bu insanları niye öldürdük?

Yönetmen: Necati Sönmez

Senaryo: Emel Çelebi, Necati Sönmez

Oyuncular: Hasan Gör, Şevket Fettahoğlu, Salih Sezgin, Halit Çelenk

Filmin Türü: Belgesel 0,

Orijinal Adı: İbret Olsun Diye

Yapımcı Firma: 0

Yapım Yılı: 2007

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili: Türkçe

Filmin Süresi: 50 dk.

Dağıtıcı Firma: 0

YORUMLAR
500
Bakanlık ödüllü bilinçli tüketiciden 'haklarınızı savunun' çağrısı Bakanlık ödüllü bilinçli tüketiciden 'haklarınızı savunun' çağrısı CHP'li Salıcı, Sinop'ta: 'Başka Bir Siyasi Partiyi Bizim Gibi Olmaya Zorlamayacağız. Kendimizi de Başka Bir Yere Benzetmeyeceğiz' CHP'li Salıcı, Sinop'ta: 'Başka Bir Siyasi Partiyi Bizim Gibi Olmaya Zorlamayacağız. Kendimizi de Başka Bir Yere Benzetmeyeceğiz' Balıkçı Teknesi Çalışanları: '2 Senede Artan Zamlar Bizi İflasa Sürüklüyor' Balıkçı Teknesi Çalışanları: '2 Senede Artan Zamlar Bizi İflasa Sürüklüyor'
Kaynak: InterSinema.com

Son Dakika Sinema İbret Olsun Diye Filmi - Son Dakika

Bu haber InterSinema.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. InterSinema.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı InterSinema.com kurumudur.

Advertisement