İç Anadolu'dan deprem bölgesine yardımlar devam ediyor - Son Dakika

İç Anadolu'dan deprem bölgesine yardımlar devam ediyor

İç Anadolu\'dan deprem bölgesine yardımlar devam ediyor
Son Güncelleme: 09.02.2023 15:52

Kırşehir, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Niğde ve Yozgat'tan deprem bölgesine yardımlar devam ediyor.

Kırşehir, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Niğde ve Yozgat'tan deprem bölgesine yardımlar devam ediyor.

Depremin meydana geldiği günden itibaren Kırşehir Valiliğinin başlattığı kampanya kapsamında sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların da katkılarıyla Aşıkpaşa Spor Salonu'nda toplanan 25 tır gıda ve kışlık malzeme, deprem bölgesine gönderildi.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğine bağlı odalar aracılığıyla da 1 tır su, 4 tır yakacak, deprem bölgesine gönderilmek üzere yola çıkarıldı.

Birliğin kampanyası kapsamında 500 bin lira da nakdi yardımda bulunuldu.

Kayseri

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde depremzedelere sıcak yemek dağıttı.

Tüm imkanları deprem bölgesi için seferber ettiklerini aktaran Büyükkılıç, "Depremde zarar gören vatandaşlara destek olmak amacıyla yanlarındayız. Depremzedelerin yaralarını bir nebze olsun sarabilmek adına tüm kalbimizle, dualarımızla ve bütün imkanlarımızla vatandaşlarımıza destek oluyoruz." ifadelerini kullandı.

MHP Kayseri İl Başkanlığı da deprem bölgesine 6 tır yardım malzemesi göndererek yaraların sarılmasına katkıda bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, yardım tırlarının Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Çatalhöyük, Söğütlü, Doğanlı, Karasanlar, Çiğli, Çınarlı köylerine ulaştığını belirtti.

Kahramanmaraş'ta Alparslan Türkeş Bulvarı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü önünde temel tüketim, çocuk maması, çocuk bezi ve kadın hijyen malzemelerini vatandaşlara dağıttıklarını aktaran Özdemir, zor günlerin hep birlikte atlatılacağını kaydetti.

Yardım tırları ile birlikte deprem bölgesine MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak ve il yönetimi, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu ve Erciyes Anadolu Holding Üst Yöneticisi Alpaslan Baki Ertekin de gitti.

MHP heyeti, yardımların dağıtılmasının ardından deprem bölgesinde Koordinatör Vali olarak görev yapan Vali Gökmen Çiçek'i de koordinasyon bölgesinde ziyaret etti.

Erciyes Anadolu Holding'in, Kahramanmaraş'ta günlük 650 kişiye 3 öğün sıcak yemek verilecek mutfağın kurulacağı yer de belirlendi.

Nevşehir

Hacıbektaş Kaymakamlığında bir araya gelen ilçe esnafı ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri öncülüğünde, deprem bölgesine ulaştırılmak üzere 151 bin 500 lira toplandı.

Bu parayla temin edilen 1 tır su bölgeye gönderildi.

Ayrıca Hacıbektaş Belediyesince toplanan 2 tır gıda bölgeye sevk edildi, ilçedeki un fabrikası tarafından Adıyaman Besni'ye ve Hatay'ın İskenderun ilçesine 2 tır un gönderildi.

Sivas

Sivas Belediyesi bünyesinde hizmet veren fırında depremzedeler için günde 14 bin ekmek çıkarılıyor. Yoğunluk nedeniyle gönüllü vatandaşlar da fırın çalışanlarına paketleme ve yüklemede destek verdi.

Deprem bölgesine bugüne kadar 3 tır ekmek ulaştırıldığı belirtildi.

Ulaş ilçesinden ise kaymakamlık ve belediye işbirliğiyle başlatılan kampanya kapsamında Malatya'daki depremzedelere 3 tır yardım malzemesi gönderildi.

Şarkışla'dan da kuru bakliyat, ayakkabı, mont, çorap, oksijen kaynak makinası, odun, kömür, temizlik ürünleri ve çocuk bezlerinden oluşan malzemelerin yüklendiği 4 tır ve çok sayıda kamyonet de deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Niğde

Niğde'de Valilik ve belediye koordinasyonunda depremzedeler için yardım toplanmaya devam ediyor. Bu kapsamda toplam 82 tır deprem bölgesine gönderildi.

Ayrıca Niğde Belediyesi Ekmek Fabrikası'nda günlük çıkarılan yaklaşık 70 bin ekmeğin önemli bir bölümü de afetzedelere ulaştırılmak üzere bölgeye iletiliyor.

Çamardı, Bor ve Çiftlik belediyeleri ile sivil toplum kuruluşlarınca toplanan yardım malzemeleri de bölgeye ulaştırılıyor.

Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği de deprem bölgesine 350 soba sevk etti.

Yozgat

Yozgat Belediyesi deprem bölgesine 4 tır su, un, kuru gıda ve battaniye, Aydıncık Belediyesi de 2 tır yakacak gönderdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İç Anadolu'dan deprem bölgesine yardımlar devam ediyor - Son Dakika


Advertisement