Son Dakika Haberleri: ICA'dan Uluslararası Alanda Bir İlk

ICA'dan Uluslararası Alanda Bir İlk

2 yıl önce

ICA, Avrupa Ücretli Yol Altyapı Operatörleri Birliği'ne Türkiye'den tam üye olarak kabul edilen ilk firma oldu.

ICA'dan Uluslararası Alanda Bir İlk, System.String[]

ICA, Avrupa Birliği içerisinde özel otoyol işletmeciliği, ücret toplama, bakım ve onarım konularında gerek yasal mevzuatın oluşturulmasında gerekse geliştirilmesinde referans kuruluş olan Avrupa Ücretli Yol Altyapı Operatörleri Birliği'ne (ASECAP – European Association of Operators of Toll Road Infrastructures) Türkiye'den tam üye olarak kabul edilen ilk firma oldu.

ICA Genel Müdürü Atilla Gökçe "Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu ile özel otoyol işletmecisi olarak Türkiye'nin ilkleri arasında yer almaya, uluslararası alanda da devam ediyoruz. Sürücülere sunduğumuz Avrupa standartlarında hizmetimizi, her ülkeden yalnızca bir üye kabul eden ve sektörümüzün Avrupa'daki en önemli uluslararası birliği ASECAP üyeliğimiz ile daha da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu'nun inşaatı ve işletmesi ile dünya standartlarında bir işe imza atan IC İçtaş İnşaat – Astaldi konsorsiyumu ICA, Avrupa Ücretli Yol Altyapı Operatörleri Birliği (European Association of Operators of Toll Road Infrastructures - ASECAP) üyeliğine kabul edildi. ICA, 22 ülkeden 50 bin km'den fazla otoyol, köprü ve tünel işleten firmanın üye olduğu ve her ülkeden yalnızca bir üye kabul eden ASECAP'a Türkiye'den tam üye olan ilk firma oldu.

Avrupa'daki karayolu altyapı operatörleriyle doğrudan ağ oluştura imkanı sunan ASECAP'a üye olarak Türkiye'nin ilkleri arasında yer almaya uluslararası alanda da devam ettiklerini belirten ICA Genel Müdürü Atilla Gökçe şu açıklamayı yaptı: "Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu ile özel otoyol işletmecisi olarak sürücülere yüksek kalitede, güvenli ve konforlu bir yolculuk sunmak her zaman öncelikli hedefimiz oldu. 22 ülkeden firmaların dahil olduğu ASECAP'a Türkiye'den tam üyeliğe kabul edilen ilk firma olduk. Avrupa karayolu ağının büyük bölümünü oluşturan üyeler arasında yer almak bizler için gurur verici. Avrupa'da uzun yıllar önce başlayan özel otoyol işletmeciliği, ülkemiz için çok yeni bir iş kolu. Türkiye'nin ilk özel otoyol işletmecilerinden birisi olmanın bilinci ile bu işin en iyi seviyede yapılması ile ilgili çalışmalarda bulunmaktayız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, Avrupa ve Asya'yı fiziken birbirlerine bağlıyor. ASECAP'ın geniş tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde, sürücülerimize sunduğumuz Avrupa standartlarındaki hizmeti daha üst seviyelere çıkaracağımıza inanıyoruz. Biz de Avrupa ile Asya'nın sentezinden oluşan deneyim ve bilgi birikimimizle ASECAP'ı besleyeceğimizi düşünüyoruz."

Haber Yayın Tarihi: 18.12.2017 02:45 Kaynak: BültenlerErbil saldırganının HDP'li vekilin ağabeyi çıkmasına ilişkin açıklama Ölü orkinosu evine götürdü! Sahil güvenlik takip edip kapısına dayandı ABD basınından çarpıcı iddia: Trump Türkiye için harekete geçti!