İçişleri Bakan Yardımcısı Güneş, Sivas'ta Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu - Son Dakika

İçişleri Bakan Yardımcısı Güneş, Sivas'ta Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu

12.01.2012 19:00
İçişleri Bakan Yardımcısı Güneş, Sivas'ta Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu, System.String[]

İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Sivas'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu.

İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Sivas'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Güneş, Türkiye, Japonya, Afganistan ve NATO Afganistan Eğitim Misyonu'nun katkılarıyla 6 ay boyunca Sivas Polis Meslek Yüksekokulu'nda temel polislik eğitimi alan Afgan polis adayları için düzenlenen mezuniyet töreninin ardından, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile birlikte Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ü makamında ziyaret etti.

Belediyenin çalışmaları hakkında Ürgüp'den bilgi alan Güneş, daha sonra kent meydanındaki tarihi Buruciye Medresesi ve Şifahiye Medresesi'ni gezdi. Güneş, Buruciye Medresesi'ndeki el sanatlarının sergilendiği bölümde kemik tarak ve Sivas bıçağı gibi şehre özgü ürünleri inceledi.

Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi'ni de gezen Güneş, telgraf odasında bulunan telefondan Atatürk'ün sesini dinledi. Atatürk'ün Sivas Kongresi sırasında kaldığı odayı ve kongrenin gerçekleştirildiği salonu da gezen Güneş, müze anı defterini imzaladı.

Daha sonra Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan'ı makamında ziyaret eden Osman Güneş, Vali Ali Kolat, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile birlikte Seyhan'dan brifing aldı.

Güneş, İl Jandarma Komutanlığına da ziyarette bulundu.

Bu arada mezuniyet törenine katılmak üzere Sivas'a gelen Afganistan İçişleri Bakanı Bismillah Kan Muhammedi ise törenin ardından havayoluyla kentten ayrıldı.

- SİVAS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İçişleri Bakan Yardımcısı Güneş, Sivas'ta Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Medipol Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci maçında PSG'ye boyun eğdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı