İçişleri'nden Twitch açıklaması: Soruşturma başlatıldı, eldeki veriler çok sınırlı - Son Dakika

İçişleri'nden Twitch açıklaması: Soruşturma başlatıldı, eldeki veriler çok sınırlı

05.11.2021 11:14

Twitch'te yaşanan bit dolandırıcılığı iddiaları hakkında açıklama yapan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "Adli makamlar tarafından adli bir soruşturma başlatıldı. İdari merciler tarafından işin idari yönü de inceleniyor. Ancak konu çok taze. Eldeki veriler de çok sınırlı. Şu anda çok kısıtlı bilgilerle değerlendirme yapmak doğru olmaz." dedi.

Twitch Bit dolandırıcılığı haberleri sonrasında İçişleri Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi. Basın mensupları ile aylık olağan basın açıklaması kapsamında bir araya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, kendisine Twitch hakkında yöneltilen soruyu cevapladı.

İNCELEMELER BAŞLATILDI

3 Kasım Çarşamba günü Ankara'da yaptığı açıklamada Çataklı, bu konu ile ilgili adli makamlar tarafından bir adli soruşturma başlatıldığını dile getirirken şu sözlere yer verdi:

Yine idari merciler tarafından da işin idari yönlerinin incelenmesi bakımından bir çalışma başladı.

"ELDEKİ VERİLER ÇOK KISITLI"

Konunun çok taze olduğunu ve henüz eldeki verilerin de çok sınırlı olduğunu belirten Çataklı, açıklamasını "Adli makamlar tarafından adli bir soruşturma başlatıldı. İdari merciler tarafından işin idari yönü de inceleniyor. Ancak konu çok taze. Eldeki veriler de çok sınırlı. Şu anda çok kısıtlı bilgilerle değerlendirme yapmak doğru olmaz" sözleri ile tamamladı.

Twitch Bit olayı kapsamında CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in TBMM'de sunduğu soru önergesi haricinde Thunderbolts Gaming Başkan Vekili Hüseyin Can Yıldırım da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak elindeki bilgileri paylaşmıştı.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız
YORUMLAR
500

Kaynak: Playerbros

Son Dakika Gamegar İçişleri'nden Twitch açıklaması: Soruşturma başlatıldı, eldeki veriler çok sınırlı - Son Dakika


Advertisement