Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İçişleri Bakanı, Atatürk'e Hakaret Eden Kuveytli Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu - Son Dakika

İçişleri Bakanı, Atatürk'e Hakaret Eden Kuveytli Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kuveytli Abdülaziz E. Alhajri'nin Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna ve Mustafa Kemal Atatürk'e sosyal medyadan hakarette bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Abdülaziz E. Alhajri'nin kimliği tespit edilerek suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

İçişleri Bakanı, Atatürk\'e Hakaret Eden Kuveytli Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu
20.09.2023 - 14:35,

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Kuveytli Abdulaziz Abdülaziz E. Alhajri'nin Kuveyt'te yaşadığını ve suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. İçişleri Bakanlığı ise Alhajri'nin saç ektirmek için 2 kez Türkiye'ye geldiğinin tespit edildiği bilgisini paylaştı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Kuveytli Abdulaziz Abdülaziz E. Alhajri'nin Kuveyt'te yaşadığını ve suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Yerlikaya, şunları belirtti:

"Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Başkanlığımızın koordinesinde, İstihbarat Başkanlığımızın desteğiyle; Kuveytli sözde yazarın, Abdulaziz Ramih adıyla, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e alenen hakarette bulunan çok sayıda paylaşım yaptığı belirlenmiştir. Şahsın, Atatürk'e hakarette bulunmak suçundan gözaltına alınan A.E.S'ye sosyal medya hesabından destek veren paylaşımları da tespit edilmiştir. Şahsın kimliği tespit edilmiş gerçek adının Abdülaziz E. Alhajri olduğu ve Kuveyt'te yaşadığı belirlenmiştir. Bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur."

İçişleri Bakanlığı ise Alhajri'nin saç ektirmek için 2 kez Türkiye'ye geldiğinin tespit edildiği bilgisini paylaştı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İçişleri Bakanı, Atatürk'e Hakaret Eden Kuveytli Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu - Son Dakika


Advertisement