İçişleri Bakanı Şahin 'Seslerle Anadolu Müzikali'ni İzledi - Son Dakika

İçişleri Bakanı Şahin 'Seslerle Anadolu Müzikali'ni İzledi

19.02.2012 10:37
İçişleri Bakanı Şahin 'Seslerle Anadolu Müzikali'ni İzledi, System.String[]

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, merkezi Ankara'da bulunan Ordu Kültür ve Kalkınma Vakfı'nın organize ettiği Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin 'Seslerle Anadolu' ismindeki tek perdelik müzikal oyunu izledi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, merkezi Ankara'da bulunan Ordu Kültür ve Kalkınma Vakfı'nın organize ettiği Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin 'Seslerle Anadolu' ismindeki tek perdelik müzikal oyunu izledi. Geliri Ankara'da okuyan Ordulu üniversiteli gençlere burs olarak verilecek etkinliğin sonunda konuşan Bakan Şahin, "Bu akşam sanat güneşi Ordu'daydı" dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim şahin, İstanbul'dan havayoluyla Samsun Çarşamba Havaalanı'na, oradan da karayoluyla akşam saatlerinde Ordu'ya geldi. Kültür Sanat Merkezi'ne gelen Bakan Şahin, Ordu Kültür ve Kalkınma Vakfı tarafından organize edilen Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin sahnelediği 'Seslerle Anadolu' başlıklı tek perdelik müzikal oyununu izledi. Yaklaşık 700 kişinin izlediği müzikalin sonunda konuşma yapan İçişleri Bakanı Şahin, sahnelenen müzikali çok beğendiğini belirterek, şöyle dedi:

"Seslerle Anadolu'yu izledik. Daha güzel olanı bu akşamın sahnede sanat icra eden değerli sanatçı, arkadaş, kardeşlerimizdi. Programımızın adı 'Seslerle Anadolu'ydu ama sahnede biz sadece sesi duymadık. Sahnede söz de, hareket de vardı. Sahnede gözükmese de sahnenin hemen ön tarafında sazlar vardı. Sanatın pek çok yönünü aynı anda eş zamanlı birlikte izledik. Bu akşam sanat güneşi Ordu'daydı. Güneş batmıştı ama bu batan güneş başka doğan bir güneş, sanat güneşi Ordu'daydı. Öyle olmalıydı zira 'Ordu, sanatın, sporun, turizmin merkezidir' demiştik. İşte bu akşam birlikte bunu yaptık, bunu yaşadık, bunu başardık."

İçişleri Bakanı Şahin, 'Seslerle Anadolu' müzikalini sahneye koyan sanatçılara Anadolu'dan verdiği örneklerle teşekkür ederken "Sanatı, hareketi, niyeti, sevgisiyle, duygusuyla Anadolu; Ankara, Van, Hatay, Edirne, Muğla, Giresun, Rize diyen herkese, hele hele bu sanatçıysa ne yaparız? Sadece hayranlığımızı ifade eder saygımızı, sevgimizi ifade ederiz ve onu da hep birlikte alkışlarız bu akşam" dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bugün de Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra önce Giresun'a, ardından da karayoluyla Trabzon'a gidecek. - Ordu

İçişleri Bakanı Şahin 'Seslerle Anadolu Müzikali'ni İzledi
İçişleri Bakanı Şahin 'Seslerle Anadolu Müzikali'ni İzledi
İçişleri Bakanı Şahin 'Seslerle Anadolu Müzikali'ni İzledi
İçişleri Bakanı Şahin 'Seslerle Anadolu Müzikali'ni İzledi
İçişleri Bakanı Şahin 'Seslerle Anadolu Müzikali'ni İzledi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İçişleri Bakanı Şahin 'Seslerle Anadolu Müzikali'ni İzledi - Son Dakika


Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım