Içişleri Bakanı Soylu (2) - Son Dakika

Içişleri Bakanı Soylu (2)

13.11.2016 23:33

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu ayın 20'sinden sonra mart ayının sonuna kadar Doğu illerinde olacağını belirterek, "Bilsinler ki nisan onlar için iyi bir ay olmayacak, kış onlar için iyi geçmeyecek, Bütün güvenlik kuvvetlerimizle beraber onlara bir daha göremeyecekleri kadar büyük bir...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu ayın 20'sinden sonra mart ayının sonuna kadar Doğu illerinde olacağını belirterek, "Bilsinler ki nisan onlar için iyi bir ay olmayacak, kış onlar için iyi geçmeyecek, Bütün güvenlik kuvvetlerimizle beraber onlara bir daha göremeyecekleri kadar büyük bir zayiat verdireceğiz. Bu ülkede PKK'nın adı, bir daha anılmayacak ve kim onlara yardım ve yataklık yapıyorsa, tekrar söylüyoruz, kimse bizden merhamet beklemesin." dedi.

Güngören'deki Of Cumapazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin açılışına katılan Soylu, uzun yıllardır Türkiye üzerinde oyun oynandığını ve son oyunun da 15 Temmuz'da sergilendiğini söyledi.

Soylu, Türk milletinin asla boyun eğmediğini dile getirerek, Türkiye'nin, etrafının yangınla çevrilip, istikametinden vazgeçirmeye çalışılmasına rağmen umutla geleceğe yürümeye devam ettiğini anlattı.

Güçlü bir Türkiye olduğu için üzerine geldiklerini aktaran Soylu, "Hedeflerinden vazgeçmeyen, büyüyen, güçlenen, dünyadaki mazlum ve mağdurlara medeniyetinin yardım, şefkat elini uzatan bir Türkiye var. Gayri safi milli hasılalarına göre dünyanın en çok yardım yapan ülkesiyiz. Daha düne kadar eti budu olmayan, IMF'ye mahkum olan Türkiye, bugün güçlü ve ayaklarının üzerinde duruyor. Ama yetinmiyorlar. HDP sıralarına büyükelçilerini oturtuyorlar. 'Sizle işimiz bitmedi' demek istiyorlar. Ey gafiller. Sizin bizle işiniz bitmediyse bizim sizinle işimiz hiç bitmedi." diye konuştu.

Soylu, bu kesimlerin, 15 Temmuz'da Türkiye'ye zarar verip, terörle mücadele edemez hale getirdiklerini zannettiklerini ancak ortaya konan iradeyle hedeflerden kopmadan, hizmete devam ettiklerini kaydetti.

"Dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacağız"

"Ne yaparlarsa yapsınlar, ne ortaya koyarsa koysunlar, bilsinler ki ay yıldızlı bayrağımız 780 bin kilometre karede dalgalanacak" diyen Soylu, şöyle devam etti:

"Dünyanın en büyük 10 devletinden birisi olacağız ve dünyanın her tarafına medeniyetimizin büyük anlayışını nakşedeceğiz. Bizi terörle imtihan ediyorlar, sınıyorlar. PKK, YPG, FETÖ, DEAŞ, DHKP/C gibi terör örgütleriyle ülkemizin yarınlarına esenlikle bakmasını engellemeye çalışıyorlar. Bizi oyalayıp, istikrarımızı, ekonomimizin büyümesini, bu ülkenin yarınlara güçlü şekilde ulaşmasını engellemeye çalışacaklar. Biz dünyanın en pahalı arazisinde oturuyoruz. Bu araziyi bir şekilde ucuzlatmaya çalışıyorlar."

Süleyman Soylu, dünyanın en önemli enerji geçiş güzergahını yeniden bu coğrafyada oluşturmaya çalıştıklarını anlatarak, "Bu coğrafyada, Ortadoğu, Balkanlar ve Asya'da oyun oynamak isteyenlere karşı duruyoruz. Bu kesimler, bu coğrafyada istedikleri oyunu kuracaklarını zannediyor. Şunu bilsinler ki belki bugün oyun kurmaya takatimiz yetmiyor. Ancak bütün dünyaya sözümüz odur ki bu coğrafyada Türkiye varken kimseye oyun kurdurtmayız." şeklinde konuştu.

"Büyükelçiler hangi akılla terörün destekçilerine destek veriyor"

Türkiye'nin büyük bir sabır, kararlılık ve metanet sınavından geçtiğini vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

"Ancak öyle büyük anlayışlar görüyoruz ki, öyle tarih yazılıyor ki Ömer Halisdemir'in babası bir taraftan, Muhammet Fatih'in babası bir taraftan… Cenaze namazında ve daha sonra tüm Türkiye ve dünyaya söylenebilecek en anlamlı ve güzel sözleri söyledi. Acaba o koltuklarda oturan büyükelçiler onun sözünü duyuyor muydu? Acaba neye alet olduklarını bilmeyen o büyükelçiler o sözleri duyuyorlar mıydı? Sadece talimatla oturan, güya dünyada terörle mücadele ederken, terörün destekçilerine destek vermeyi hangi akılla yerine getiriyorlardı? Çok işimiz var. Güçlü bir ülke olmalıyız. Bu medeniyet anlayışımızı, yakın coğrafyamız başta olmak üzere tüm dünyaya anlatmalıyız."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önemli bir coğrafyada bulunan Türkiye'nin yükünün ağır olduğunu ancak gücünün de yerinde olduğunu söyledi.

Türkiye'nin son yıllardaki atılımıyla öz güven kazandığını dile getiren Soylu, Türkiye'yi zayıflatmaya çalışanlara gerekli cevabı, ülkeyi büyüterek vereceklerini anlattı.

"PKK'ya hiç görmediği zayiatı verdireceğiz"

Soylu, milletin kendileriyle beraber olduğunu aktararak, şu görüşleri iletti:

"2023 geliyor. Kuruluşumuzun 100. yılı. Bizi geri düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Avuçlarını yalayacaklar. Hiç endişe etmeyin. FETÖ'nün hakkında geldik, gelmeye devam edeceğiz. Kafalarını kaldırabilecek takatleri kalmayacak bu ülkede. Terör örgütü PKK, KCK ve tüm uzantıları… İşte kış geldi. Eskiden ne olurdu? Erzaklarını alırlardı. Şimdi dahi Derik'in etrafındaki mağaralarda bu gece de erzaklarını kaçırmak için çabalıyorlar ancak tepelerine biniyoruz tepelerine. Evlatlarımız şu anda bile operasyon yapıyor, tepelerine biniyor. Bu evlatlarımızın kanını yerde bırakmayacağız. Bizden kimse teröre karşı merhamet, bu olaylara karşı müsamaha beklemesin. Cumhurbaşkanımız da Başbakanımız da talimat verdi. Bu ayın 20'sinde sonra Mart'ın sonuna kadar oralardayım. Hadi bakalım. Diyarbakır, Hakkari, Van, Şırnak, Siirt… Martın sonuna kadar oralardayız. Bilsinler ki nisan onlar için iyi bir ay olmayacak, kış onlar için iyi geçmeyecek, Bütün güvenlik kuvvetlerimizle beraber onlara bir daha göremeyecekleri kadar büyük bir zaiyat verdireceğiz. Bu ülkede PKK'nın adı bir daha anılmayacak ve kim onlara yardım ve yataklık yapıyorsa tekrar söylüyoruz, kimse bizden merhamet beklemesin."

"Vurduk kilidi gitti, açın da görelim"

Bazı kamu görevlilerinin PKK'ya destek verdiği iddialarına değinen Soylu, şunları söyledi:

"Bakın, evladımızın şehit olmasında bugüne kadar, 'Aman şu sendikaya mensuptur, aman şuna mensuptur' diye bizi bir takım meşru organlar üzerinden oyalayanlara söylüyorum. Bundan sonra mazeret yok. Kamu görevlisiyse de bir şekilde PKK'ya dayanıyorsa, yardım, yataklık ediyorsa bu milletin hiçbir kuruşunu onlara nasip ettirmeyiz. Bütün vali, kaymakam, emniyet müdürleri ve jandarma kuvvetlerimiz bu işin üzerine gidiyor. Bağırıyorlar, çağırıyorlar. 370 dernek kapattık. Neden? Oralarda konaklayacaklar, pinekleyecekler, terör örgütüne destek sağlayacaklar, biz de onları meşru bir organ olarak göreceğiz. Vurduk kilidi gitti. Hadi bakalım açın da görelim. Hukuk ve demokrasi içinde olanlar başımızın üstünde. Ne olacak? Belediyelerde gelecekler araçlarıyla hendek kazacaklar. Avrupa diyecek ki 'Niçin bu belediye başkanlarını görevden aldın. PKK gibi bir terör örgütüyle bir gün karşı karşıya kalsa onu yedi kat yerin dibine gömer Avrupa. Ama Türkiye olunca iş değişiyor. İki yüzlülük. Bu anlayışı biz kaldıramıyoruz. 15 Temmuz'da davranışlarını gördük. Bugün de görüyoruz. Avrupa, tümüyle ayağa kalksan da bu terör örgütüne sonuna kadar sahip çıksan da bunu yerin yedi kat dibine bizler gömeceğiz."

Soylu, bu gücü milletten aldıklarını belirterek, sadece Allah'ın huzurunda eğildiklerini ve bunun dışında hiçbir yere eğilmeyeceklerini anlattı.

Doğru yolda ilerlediklerini dile getiren Soylu, yanlış yolda gitmeleri durumunda milletin kendilerini düzelteceğine inandıklarını ifade etti.

Süleyman Soylu, bu millet darbelerle terbiye etmeye çalıştıklarını kaydederek, milletin verdiği güçten dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tahammül edemediklerini belirtti.

Güçlü Türkiye'nin tüm mazlum coğrafyalarda yaşanan sorunlara en büyük ilaç olduğunu vurgulayan Soylu, Türk milletinin eskiden beri kendisine sığınanlara kucak açtığını ve şimdi de aynısını yaptıklarının altını çizdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yardıma muhtaçlara el uzatmaya devam edeceklerini dile getirerek, "Dünyanın hangi ülkenin temsilcisine Suriye meselesini anlatıyorsak, başlarını önlerine eğiyorlar. Onlar her şeyi dolar, Avro görüyorlar. Ama biz her şeyi insanlık, medeniyet, ahlak ve tarih olarak görüyoruz. Onun için doğru yolda gidiyoruz. Onun için Allah sıkıştığımızda bize, bu millet, ülkeye, coğrafyaya yardım ediyor. Biz de sizlerden aldığımız güçle sonuna kadar mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Içişleri Bakanı Soylu (2)
Içişleri Bakanı Soylu (2)
Içişleri Bakanı Soylu (2)
Içişleri Bakanı Soylu (2)

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Içişleri Bakanı Soylu (2) - Son Dakika


Son Dakika

Vaka ve ölüm sayıları kontrolden çıkan İngiltere, ülkeye giriş-çıkışları kapatıyor '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Davutoğlu'ndan saldırıya uğrayan Özdağ'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama: Ameliyat olacak Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile 4 yıllık anlaşmaya vardı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum