İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU ÜSKÜDAR'DA MUHTARLARLA BULUŞTU - Son Dakika

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU ÜSKÜDAR'DA MUHTARLARLA BULUŞTU

12.06.2019 17:11

Haber-Kamera Cengiz ÇOBAN-İsa ALMAÇAYIR İSTANBUL DHAİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Validebağ Öğretmenevinde Üsküdar'a bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi.

Haber-Kamera Cengiz ÇOBAN-İsa ALMAÇAYIR İSTANBUL DHA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Validebağ Öğretmenevinde Üsküdar'a bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi.

Konuşmasına, 31 Mart seçimlerinde kazanmaları nedeniyle muhtarları tebrik ederek başlayan Soylu, bu toplantının İstanbul'da muhtarlarla yaptığı 22. çalışma toplantısı olduğunu söyledi. Muhtarlık bilgi sistemi kapsamında yaptıkları belgelerde yalınlaşma projesi ile 90 milyon liralık bir tasarrufun sağlandığını aktaran Soylu, muhtarlıkların yeni ikametgah sistemi ile mahallelerde yaşayanlara daha hakim olacağını ve fakirlik kağıdının alımının da muhtarlık bilgi sistemi üzerinden sağlanabileceğini anlattı.

Bakan Soylu, yeni istihdam edilen bekçilerle İstanbul'da günlük hırsızlık olayı sayısının 78'den 39'a düştüğünü ve dünyanın en güvenli üç metropolünden birinin İstanbul olduğunu vurguladı.

İstanbul'da Ağustos ayında yeni polis alımının olacağını ve karakollarda güven masaları kurularak buralarda kadın polislerin görev alacağını ifade eden Bakan Soylu, son alımlarla beraber yıl sonunda İstanbul'da 55 bin polis sayısına ulaşılacağını, bunun şehir için bir rekor olacağını söyledi.

DÜZENSİZ GÖÇMEN KONUSU 6 AY İÇİNDE ÇÖZÜLECEK

Türkiye'de 3,6 milyon Suriyelinin bulunduğunu bildiren Bakan Soylu, Ramazan Bayramı'nda 85 bin kişinin güvenli bölgelere ziyaret için gittiğini ancak Suriye'de güvenli bölgelerin çok az olduğunu, bu bölgelerin dışında ölümün kol gezdiğini belirtti.

Göçmenler konusunda öncelikli olarak geri dönüşü ve kamu düzenini temin etmeyi hedeflediklerini dile getiren Soylu, düzensiz göç konusunda yeni uyum programları ile topluma entegrenin sağlanacağını, 6 ay içerisinde bu meseleyi çözeceklerini aktardı.

Soylu, Bir yandan kaçak göçmen ve düzensiz göçmenle ilgili adımlarımız ve çalışmalarımız devam ediyor. İstanbul'da 2018'de yakalanan ve deport edilen kaçak göçmen sayısı 4 bin 500 kişiydi, bu yılın daha yarısına gelmeden şu anda 10 bin rakamına ulaştık. Tüm Türkiye'ye bu yıl, bu haftaki son güncel rakamla 43 bin 856 Afgan göçmen kaçak olarak gelmiş ve bunların 21 bin 494'ü geri gönderilmiştir. Suriyeliler'den de Afrin ve Fırat Kalkanı bölgesinde sağlanan huzur sayesinde bugüne kadar 330 bin 991 kişi geri dönmüştür dedi.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU ÜSKÜDAR'DA MUHTARLARLA BULUŞTU
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU ÜSKÜDAR'DA MUHTARLARLA BULUŞTU
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU ÜSKÜDAR'DA MUHTARLARLA BULUŞTU
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU ÜSKÜDAR'DA MUHTARLARLA BULUŞTU

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU ÜSKÜDAR'DA MUHTARLARLA BULUŞTU - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'de sağlık personeline saldırı anı kamerada Trabzonspor, Danny Rose'u transfer etmeyi planlıyor Son Dakika: Türkiye'de 23 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 144 kişi vefat etti, 5 bin 856 yeni vaka tespit edildi Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek Alman uzmandan FETÖ'nün "karanlık yapısı" konusunda uyarı: İlluminati tarikatından daha tehlikeli Vergi rekortmenlerinin adlarını açıklamamasına Babacan'dan çarpıcı yorum: Saklanıyorlar, 'aman abi çökerler' korkusu var Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi