Son Dakika Haberleri: Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıyla İlgili Açıklama: Kabul Edilemez

Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıyla İlgili Açıklama: Kabul Edilemez

2 ay önce

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının kabul edilemeyeceğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Olay tüm yönleriyle araştırılıyor" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi. Soylu yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının kabul edilemeyeceğini ve tüm yönleriyle araştırıldığını bildirdi.

KILIÇDAROĞLU'NA ŞEHİT CENAZESİNDE SALDIRI

Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı şehit cenazesinde bir grubun fiili saldırısına uğradı. Kılıçdaroğlu'nun durumunun iyi olduğu belirtildi. Güvenlik tedbiri kapsamında çevredeki bir evde tutulan Kılıçdaroğlu'nun, bir süre sonra zırhlı araçla evden çıkarıldı.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: KABUL EDİLEMEZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının kabul edilemeyeceğini ve tüm yönleriyle araştırıldığını bildirdi. Soylu, "Şehit cenazemizde böyle bir olayın kabul edilmesi elbette mümkün değildir. Geçmiş olsun. Aynı zamanda sabır ve itidal tavsiye ediyoruz" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

ADALET BAKANI'NDAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Kılıçdaroğlu'na yönelik fiili saldırıya ilişkin resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik menfur saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şiddetin hiçbir türünün demokratik siyasete gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz." dedi.

ANKARA VALİLİĞİNDEN YAPILAN AÇIKLAMA

Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır.

Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıyla İlgili Açıklama: Kabul Edilemez
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğu, Ankara'da Şehit Cenazesinde Saldırıya Uğradı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Saldırı Sonrası Tutulduğu Evden, Zırhlı Araçla Çıkarıldı

Kimliği Belirsiz Kadın, Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu'na Seccade ile Saldırdı

Ankara Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıyla İlgili Açıklama Geldi

Ekrem İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırıya İlk Yorum: Talimat Aldılar

Haber Yayın Tarihi : 21.04.2019 03:38 Kaynak: AAİki Çocuk Babası Çiftçi: 160 TL'lik Borç için Bana Tecavüz Ettiler Dünyadaki En Zehirli Akrep Aydın'ın Nazilli İlçesinde Görüntülendi! İstanbul Yarışından Resmen Çekilen DSP Adayı Aydın: Her Şey Çok Güzel Olacak