9 ilde büyük operasyon! Terör örgütüne maddi destek veren 88 kişi gözaltına alındı - Son Dakika
3. Sayfa

9 ilde büyük operasyon! Terör örgütüne maddi destek veren 88 kişi gözaltına alındı

Bitlis merkezli 9 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Kahramanlar Operasyonlarında 88 BTÖ mensubu yakalandı. Şahısların bölücü terör örgütüne üye olduğu ve terörizme maddi kaynak sağladıkları tespit edildi.

02.12.2023 08:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bölücü Terör Örgütüne üye olma, Yardım-Yataklık Etme ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanuna Muhalefet, suçlarına yönelik Bitlis merkezli 9 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Kahramanlar" operasyonları kapsamında; 88 BTÖ mensubu şüpheli şahsın yakalandığını belirtti.

113 ADRESE BASKIN DÜZENLENDİ

Yerlikaya operasyonla ilgili şu bilgileri verdi: "Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki: Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemize sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edeceğiz. Bitlis Valiliğimiz ve Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinesinde, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü ve MİT Başkanlığı tarafından Bitlis merkezli Van, Siirt, İstanbul, Mersin, Muğla, Adana, Mardin ve Düzce olmak üzere toplam 113 adrese yönelik yapılan Kahramanlar operasyonlarında 88 şüpheli şahıs yakalandı.

TERÖRİSTLERE MADDİ YARDIM SAĞLAMIŞLAR

Bu şahısların, Bölücü Terör Örgütüne üye oldukları, BTÖ'ye yardım ve yataklık ettikleri, Terörizme finansman sağladıkları tespit edildi. Yapılan operasyonlarda; 5 adet AK 47 tüfeği, 7 adet ruhsatsız tabanca, 18 adet ruhsatsız av tüfeği, çok sayıda örgütsel yayın ele geçirilmiştir.

"GECE GÜNDÜZ DEMEDEN OPERASYONLAR DÜZENLİYORUZ"

Operasyonu koordine eden Bitlis Valimizi, Bitlis Cumhuriyet Başsavcımızı, Operasyonu gerçekleştiren, Bitlis İl Jandarma Komutanlığımızdaki Jandarmamızı, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğümüzdeki Polisimizi ve MİT Başkanlığı Operasyon Ekibimizi yürekten tebrik ediyorum. Allah ayaklarınıza taş değdirmesin. Milletimiz sizinle iftihar ediyor. Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz."

9 ilde eş zamanlı 'Kahramanlar' operasyonu: 88 Bölücü terör örgütü mensubu yakalandı
9 ilde büyük operasyon! Terör örgütüne maddi destek veren 88 kişi gözaltına alındı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa 9 ilde büyük operasyon! Terör örgütüne maddi destek veren 88 kişi gözaltına alındı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement