Son Dakika Haberleri: Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 22 Subay Emekliliğe Sevk Edildi

Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 22 Subay Emekliliğe Sevk Edildi

25 gün önce

Jandarma Genel Komutanlığına bağlı iki korgeneral, bir tuğgeneral ve 19 albayın emekliliğe sevk edilmeleriyle ilgili İçişleri Bakanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 22 Subay Emekliliğe Sevk Edildi, System.String[]

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre,  Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı iki korgeneral, bir tuğgeneral ve 19 albay emekliliğe sevk edilecek.

1 EKİM TARİHİYLE EMEKLİ OLACAKLAR

Buna göre,  Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ata Kalkan ile daha önce  Jandarma Genel Komutanlığı emrine atanan Korgeneral  Ali Lapanta ve Tuğgeneral  Veli Turan, 1 Ekim tarihi itibarıyla emekliliğe sevk edildi.

İSİMLER RESMİ GAZETE'DE

Jandarma Kurmay Albaylar Güven Şağban, Kahraman  Dikmen ve Taner Büyükgöz,  Jandarma Albaylar Osman Topbaş,  Mustafa Çelik,  Özcan Kaplan,  Hüseyin Kanat, Zafer Durukan,  Hüseyin Şimşek, Mustafa Kemal Timuroğlu,  Fatih Üstündağ, Uğur  Pamukçu, Levent Çinko,  Eyüp Aktaş, Hakan Demirörs, Tümay Özgür ve Erol Egesoy,  Jandarma  Pilot Albay Tuncay Köse ile  Jandarma Maliye Albay Yıldıray Dinç'in de aynı tarih itibarıyla emekliliğe sevki kararlaştırıldı.

Söz konusu karar, olağanüstü hal kapsamında hazırlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değiştirilen 2803 sayılı  Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu'nun 13'üncü maddesine göre alındı.


"Baykal'ın Beyin Ölümü Gerçekleşti" Yazan Spiker Emre Tilev, Twitter Hesabını Kapattı Erdoğan'ın İstifasını İstediği AK Partili Niğde Belediye Başkanı Görevi Bıraktı
Bakan Çavuşoğlu, Vize Krizi İçin 4 Şart Sunan ABD'ye Sert Çıktı: Türkiye Dayatmalara Boyun Eğmez