İçişleri: ÖSO'ya yönelik katliamın 3 faili Afrin'de yakalandı - Son Dakika

İçişleri: ÖSO'ya yönelik katliamın 3 faili Afrin'de yakalandı

30.06.2022 11:15
İçişleri: ÖSO'ya yönelik katliamın 3 faili Afrin'de yakalandı

İÇİŞLERİ Bakanlığı, 2016 yılındaki Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) yönelik katliamın faillerinden 3'ünün tespit edilip, Afrin'de yakalandığını duyurdu.

İÇİŞLERİ Bakanlığı, 2016 yılındaki Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) yönelik katliamın faillerinden 3'ünün tespit edilip, Afrin'de yakalandığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "27 Nisan 2016 tarihinde Suriye Ayn Dakka ve Beluniye bölgelerinde ÖSO mensuplarına yönelik yapılan katliamın faillerinden 3'ü, Suriye/Afrin'de Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Suriye/Afrin Görev Gücü tarafından yapılan çalışmalarla yakalandı. 2016 yılında yaşanan olayda Ayn Dakna'da 76, Beluniye'de 14 ÖSO mensubu PKK/KCK terör örgütünün Suriye kolu PYD/ YPG mensupları tarafından katledilmişti. Örgüt mensupları, ÖSO mensuplarının naaşlarını bir araya toplayarak kurşuna dizmiş, daha sonra naaşları, bir TIR dorsesinde Afrin merkez başta olmak üzere çeşitli yerlerde konvoy halinde teşhir edilmişti. Yaşanan katliam o dönem bölgede büyük bir infial uyandırmış, halk ve ÖSO gruplarında derin bir üzüntü ve öfke yaratmıştı. Yakalanan şahısların katliama katıldıklarını itiraf ettikleri belirlendi. Şahısların sorgu işlemleri devam ediyor" denildi.


YORUMLAR
500
Özel harekât polisleri Erzincan'dan Suriye'ye uğurlandı Özel harekât polisleri Erzincan'dan Suriye'ye uğurlandı Hatay'da seyir halindeki tırda çıkan yangın hasara yol açtı Hatay'da seyir halindeki tırda çıkan yangın hasara yol açtı Otomobilde unutulan 3 yaşındaki Suriyeli Badr, yaşamını yitirdi Otomobilde unutulan 3 yaşındaki Suriyeli Badr, yaşamını yitirdi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İçişleri: ÖSO'ya yönelik katliamın 3 faili Afrin'de yakalandı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement