İçme Suyu Tesis Yatırımı - Son Dakika

İçme Suyu Tesis Yatırımı

11.01.2012 18:27
İçme Suyu Tesis Yatırımı, System.String[]

Manavgat Belediyesi'nin uluslararası düzeyde 1 yıldır üzerinde çalıştığı 20 milyon 294 bin 213 Euro bütçeli AB Kaynaklı Manavgat İçme Suyu İnşaatı Projesi'nin 9 bin 200 Euro'luk ilk etabı başladı.

Manavgat Belediyesi'nin uluslararası düzeyde 1 yıldır üzerinde çalıştığı 20 milyon 294 bin 213 Euro bütçeli AB Kaynaklı Manavgat İçme Suyu İnşaatı Projesi'nin 9 bin 200 Euro'luk ilk etabı başladı. Projeyle kentin tüm içme suyu alt yapısının yenilenmesi amaçlanıyor.

Manavgat Belediyesi'nin 1 yıldır üzerinde çalıştığı 'AB Kaynaklı Manavgat İçme Suyu İnşaatı Projesi'nin 9 milyon 200 Euro'luk kısmı başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Manavgat Belediyesi'nin ortak projesi ile başlatılan proje ile Manavgat'tan Kızılağaç'a kadar ishale hattı, şebeke ve su depoları dahil kentin tüm içme suyu alt yapısının yenilenmesi amaçlanıyor. Geçtiğimiz aralık ayında ihalesi yapılan projenin başlamasından önce AB Delegasyonu üyeleri, Çevre ve Orman Bakanlığı ile İller Bankası Temsilcileri, müteahhit firma yöneticileri, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve belediyedeki proje çalışanlarının katılımıyla 'Proje Startı' toplantısı yapıldı.

Manavgat Belediyesi Meclis Salonu'ndaki toplantıda AB hibe fonlarının tüm Türkiye'de belirlediği 8 pilot bölgeden birisinin Manavgat olduğu belirtildi. Müteahhit firmanın önümüzdeki günlerde projeye ilk kazmayı vurarak başlayacağı açıklandı. Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Kişioğlu öncülüğünde yaklaşık 1 yıldır ise yazışmalar yapılıyor.

Proje kapsamında Ulukapı köyünde 10 bin metreküplük içme suyu deposu inşaat edilecek. Manavgat'ın 40 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan projede kayıpların ve kaçaklarında azaltılması hedeflenirken, projenin ikinci etabında ise kanalizasyon ve atık dağıtımı sisteminin rehabilitasyonu gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Yük yatırımın Manavgat'ın su sorununu tamamen ortadan kaldıracağını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, "Projeyle ilçenin tüm içme suyu alt yapısının yenilenecek olması hepimizi heyecanlandırıyor. Bunun için uzun süredir çalışan sizlere ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Manavgat'ın böylesine büyük bir projeyle yeniden şekillenip, belediyemizin de daha modern hizmet modeline geçeceğine inanıyorum. Ayrıca, çalışmalar sırasında turizm sezonu hassasiyetimizi de koruyacağız" dedi. - ANTALYA

İçme Suyu Tesis Yatırımı
İçme Suyu Tesis Yatırımı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İçme Suyu Tesis Yatırımı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Grip aşısı olabileceklerin listesi e-Nabız'a yüklendi Adnan Oktar'ın Ankara'daki evlerinden 10 milyon dolarlık fosil çıktı 130 bin TL'lik altınlarını bulmak için Müge Anlı'ya başvurdular! Hayırsever vatandaş imdatlarına yetişti Sakarya'da yaşayan Türkmen genç, Instagram'ın açığını bulunca 10 bin dolar ödül kazandı TOGG'dan yerli otomobilin fabrikasının inşaatıyla ilgili paylaşım: Çalışmalar hızla devam ediyor Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi Böyle taktik görülmedi! Gelin ve damadı düğünlerinde sahte altınla dolandırdı Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi