ICYF'den "Online Gönüllülük Eğitimi" - Son Dakika

ICYF'den "Online Gönüllülük Eğitimi"

İslam İşbirliği Gençlik Forumunun (ICYF) düzenlediği, "Online Gönüllülük Eğitimi"ne 50 ülkeden 100 genç katıldı.

ICYF'den

İslam İşbirliği Gençlik Forumunun (ICYF) düzenlediği, "Online Gönüllülük Eğitimi"ne 50 ülkeden 100 genç katıldı.

Dünyadaki Müslüman gençleri temsil eden ve 56 ülkenin üye olduğu ICYF'nin düzenlediği "Online Gönüllülük Eğitimi" 31 Mayıs'a kadar devam edecek.

Eğitime katılan gençler, koronavirüs sürecinde dünyada önemi bir kez daha anlaşılan "gönüllülük" ile ilgili eğitimler alacak.

Programın açılışında konuşan ICYF Başkanı Taha Ayhan, gönüllülüğün gençler için önemine değinerek, "Gençlerin daha başarılı olması için çalışıyoruz. Etkileşim fırsatlarına düzenli erişim, çocuklar, gençler ve topluluklar için daha iyi sonuçlar doğurabilir. Gönüllülük faaliyetleri gençlere işbirliği ve problem çözme gibi becerileri kazandırır. Bu nedenle, gönüllü olan gençlerin eğitim ve iş hayatında daha iyi performans göstermeleri ve hayatta başarılı olma ihtimalleri daha yüksektir. ICYF, gönüllülüğü her zaman destekledi. Daha önce Antalya, Doha ve Bakü'de yapılan gönüllülük eğitimleri bu sene pandemi nedeniyle internet üzerinden gerçekleştirildi." ifadelerini kullandı.

Ayhan, genç gönüllüleri eğitmenin İslam coğrafyasında Genç Gönüllüler Ağı'nın kurulmasına, kültürlerarası diyalog, kültürel yakınlaşma ve çeşitlilik alanlarında farklı programların sürdürülmesi ile uygulanması yönünde önemli bir adım olduğunu kaydetti.

Online Gönüllülük Eğitimi programında Birleşmiş Milletler Gönüllülük Programı (UNV), Türk Kızılay, Medisina, Özel Yön, Global One ve Hamad Bin Khalifa Üniversitesi gibi kurumların eğitmenleri tarafından dersler veriliyor.


Son Dakika

Acun Ilıcalı, uyarılarına gülerek karşılık veren Yunus Emre'yi oyundan ihraç etti Kenan Doğulu'nun yeni yaşını "Beceremediğimiz evlilik olsun" diyerek kutlayan Beren Saat'e tepki yağdı: Seviyor musun sövüyor musun belli değil 3,5 aylık hamile olan oyuncu Ceyda Ateş'in kızı olacak Amuda kalkıp spor hareketleri yapan Çağla Şıkel, kusursuz vücuduyla göz kamaştırdı 2 ay sonra ekrana dönen Müge Anlı'nın stüdyosuna mesafeli sarılma düzeneği kuruldu Acun Ilıcalı, doğum gününü kendisinden 30 yaş küçük olan sevgilisiyle kutladı Nusret'in kardeşi Özgür Gökçe, deniz içerisinde yaptığı şovla sınırları zorladı Evlat acısı yaşayan Ebru Şallı, İstanbul'dan uzaklaşmaya karar verdi Dolandırıcılıkla suçlanan Kylie Jenner, menajerliğini yapan annesini işten kovdu İngiltere'de karantinadan çıkan Kraliçe Elizabeth 72 gün sonra ilk kez görüntülendi Pınar Altuğ, eşi Yağmur Atacan'la olan fotoğrafını paylaştı: Hep baş başa verelim biz seninle ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, plastik mermiyle vuruldu 48 yaşındaki oyuncu Caprice Bourret, kusursuz vücuduyla güneşlenirken yakalandı Gönüllüler takımından Cemal Can, dokunulmazlık oyununda sakatlandı Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi