İdil'de "Matematik Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir-" Konulu Konferans - Son Dakika

İdil'de "Matematik Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir-" Konulu Konferans

02.01.2012 14:20
İdil'de

Şırnak'ın İdil ilçesinde, eğitimci-yazar Serkan Büyükkeçeci tarafından "Matematik Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir" konulu konferans düzenlendi.

Şırnak'ın İdil ilçesinde, eğitimci-yazar Serkan Büyükkeçeci tarafından "Matematik Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir" konulu konferans düzenlendi.

İdil Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda düzenlenen konferansta konuşan Büyükkeçeci, eğitime destek sunmak için İdil'e geldiğini söyledi.

Hazırladığı matematik ve mantık sorularına öğrencilerle birlikte cevap arayan Büyükkeçeci, "Matematik aslında çok eğlenceli bir ders. Önemli olan sıkıcı, korkulur gibi algılanan bu dersin hoşlanılır tarafını öne çıkarıp eğlenceli hale dönüştürmektir" dedi.

Öğrencilerden Dilan Bulut, konferansın, matematik dersini sevmelerinde büyük etkisi olduğunu belirterek, bu etkinlik sayesinde matematik öğrenmeye yönelik meraklarının arttığını söyledi.

Konferansın ardından öğrencilerin kitaplarını imzalayan Büyükkeçeciye, İdil Kaymakamı Mustafa İmamoğlu tarafından plaket verildi.

- ŞIRNAK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İdil'de 'Matematik Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir-' Konulu Konferans - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'nın temmuz ayında örnek gösterdiği Samsun'un koronavirüs haritası artık kıpkırmızı İngiltere'de siyahi kadın 8 polis tarafından feci şekilde yumruklanarak darbedildi Teslim olan kadın terörist örgütteki tecavüz ve taciz olaylarını anlattı: Orada erkek, kadın fark etmiyordu Alarm veren iller arasında yer alan Edirne'de "Ev ziyaretlerine gitmeyin" anonsları yapılıyor Bahçesine kurduğu güneş enerjisi sistemiyle elektrik, ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılıyor Maradona'nın ölümü sonrası İngiliz basınının attığı manşetler büyük tepki çekti Yine aynı dolandırıcı! Sarı jelatinle sardığı mermerlerden sonra şimdi de demir çakmakları altın diye sattı Durakta otobüs bekleyen kadına iğrenç taciz: Dünden beri ağlıyorum