İdlib'de Türk askerine destek gösterisi - Son Dakika

İdlib'de Türk askerine destek gösterisi

6 gün önce

İdlib ve Halep'te binlerce Suriyeli, Türk askerine destek olmak için gösteri yaptıSuriye'nin kuzeyinde bulunun İdlib ve Halep'in çeşitli yerlerinde, Esad rejimiyle çarpışan Türk askerine destek olma amacıyla gösteri düzenlendi.

İdlib ve Halep'te binlerce Suriyeli, Türk askerine destek olmak için gösteri yaptı

Suriye'nin kuzeyinde bulunun İdlib ve Halep'in çeşitli yerlerinde, Esad rejimiyle çarpışan Türk askerine destek olma amacıyla gösteri düzenlendi. Göstericiler, İdlib'in merkezinde, Al-Dana, Sarmada, Kafr Takharim, Ma'rat Misrin bölgelerinde ve Al-Bab ve Azez'de bir araya gelerek, Türk bayrakları ve Suriye devrim bayrakları taşıdılar. Ellerinde "Rejim gücüne karşı hep birlikte savaşıyoruz", "Özgür bölgeye hoş geldiniz Türk kardeşlerimiz", "Sivillerin korunmasını istiyoruz" yazılı pankartlar taşıyan göstericiler, rejim karşıtı sloganlar atarken, düzenlenen saldırıları kınadılar.

Esad rejimi, sivilleri hedef alan saldırılarına devam ederken, geçen yıldan bu yana 1 milyonu aşkın Suriyeli, Türkiye sınırına göç etti.

(İHA)

İdlib'de Türk askerine destek gösterisi

Haber Yayın Tarihi: 15.02.2020 09:05 Kaynak: İHASon Dakika

İdlib'de stratejik önemdeki Neyrab köyünde çatışmalar sürüyor
TSK, sivil yerleşimleri vuran Esed rejimi topçusuna karşılık veriyor Türkiye için Patriot iddiaları güçleniyor! ABD reddetti, 2 ülke öne çıktı Macron ve Merkel, Rusya ve Esed rejiminden İdlib'de ateşkes istedi