İDOB'tan "Barok Konser" müzikseverlerle buluşacak - Son Dakika

İDOB'tan "Barok Konser" müzikseverlerle buluşacak

20.10.2020 12:09
İDOB'tan

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen "11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali" programındaki "Barok Konseri", yeniden müzikseverlerle buluşacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen "11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali" programındaki "Barok Konseri", yeniden müzikseverlerle buluşacak.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek konser, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde, 22 ve 24 Ekim'de yapılacak.

Programda, Batı Avrupa klasik müziğinde yaklaşık 1600-1750 yılları arasındaki dönemi tanımlamak için kullanılan Barok müziğe değerler kazandırmış bestecilerden Johann Sebastian Bach, George Friedrich Handel, Tommaso Giordani, Antonio Vivaldi, Jean-Philippe Rameau, Francesco Durante ve Francesco Cavalli'ye ait eserler yer alacak.

Konserde, İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) solistlerinden, soprano Otilia İpek, mezzosoprano Elif Tuğba Tekışık, bariton Kevork Tavityan, bas Suat Arıkan ve keman sanatçısı Oleksandr Samoylenko sahne alacak.

Konserde başkemancı Ceren Gürkan da orkestra şefi Paolo Villa yönetimindeki İDOB Orkestrası'na eşlik edecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İDOB'tan 'Barok Konser' müzikseverlerle buluşacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici