İdrar Torbasından 500 Taş Çıktı - Son Dakika

İdrar Torbasından 500 Taş Çıktı

12.01.2012 13:01
İdrar Torbasından 500 Taş Çıktı

Yozgat Özel Şifa Hastanesi'nde ameliyat olan bir hastanın idrar torbasından 500 adet taş çıktı.

Yozgat Özel Şifa Hastanesi'nde ameliyat olan bir hastanın idrar torbasından 500 adet taş çıktı.

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde ikamet eden Ali Şahin, artan ağrıları sebebiyle Özel Şifa Hastanesi üroloji servisinde muayene oldu. Üroloji uzmanı Op. Dr. Hüseyin Oğuz tarafından muayene edilen Şahin'in idrar torbasında taş olduğu tespit edildi. Bunun üzerine ameliyata alınan Şahin'in idrar torbasından çeşitli ebatlarda yaklaşık 500 adet taş çıkarıldı.

Üroloji uzmanı Dr. Oğuz, operasyonun başarılı geçtiğini ve hastanın kısa bir süre sonra taburcu edildiğini belirterek, "Hastamız bize karın ağrısı ve idrarını rahat yapamama şikayetiyle geldi. Yaptığımız tetkik ve tahlillerde, idrar torbasında taş olduğunu fark ettik. Bunun üzerine hastamızı ameliyata aldık. Kapalı yöntemle yaptığımız ameliyatta yaklaşık olarak 500 adet çeşitli büyüklüklerde taş çıkardık" dedi.

Şahin'in sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Dr. Oğuz, bir hastanın idrar torbasından bu kadar fazla taşı ilk defa çıkardıklarını sözlerine ekledi. - YOZGAT

Şefaatli'de 10 köyde çilek bahçeleri kurulacak Şefaatli'de 10 köyde çilek bahçeleri kurulacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İdrar Torbasından 500 Taş Çıktı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement