İett'den Doğaseverler İçin 2 Yeni Hat - Son Dakika

İett'den Doğaseverler İçin 2 Yeni Hat

15.05.2016 13:19
İett'den Doğaseverler İçin 2 Yeni Hat, System.String[]

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT) doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için Beşiktaş-Belgrad Ormanı ile Kadıköy-Polonezköy hatlarını hizmete sundu.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT) doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için Beşiktaş- Belgrad Ormanı ile Kadıköy- Polonezköy hatlarını hizmete sundu.

Bu çerçevede düzenlenen törenle, "D2 Beşiktaş-Belgrad Ormanı" hattıyla hizmet verecek otobüs, ilk seferine başladı. Söz konusu otobüs, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerini doğa yürüyüşüne götürdü.

Hattın ilk seferi ve gençlerin yürüyüşüne eşlik eden İETT İşletme Planlama Müdürü İsa Sağlam, Beşiktaş-Belgrad Ormanı ile Kadıköy-Polonezköy hatlarının bugünden itibaren bahar ve yaz aylarında hafta sonları hizmet vereceğini belirtti.

Sağlam, gün içerisinde "D1 Kadıköy- Polenezköy" hattının 8, D2 hattının ise 12 sefer yapacağını aktararak şöyle konuştu:

"Doğa, trekking hatlarımız, sadece cumartesi-pazar günleri aktif olacak. Doğa yürüyüşünü seven vatandaşlarımız için bu hattı açtık. İki hattımız mevcut şuan, D1 ve D2. Kodlarındaki D harfi doğadan gelmektedir.

D1 hattımız karşıda Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye'den devam edip Polonezköy'e gitmektedir. D2 hattımız ise, Beşiktaş'tan Belgrad ormanlarına götürecek vatandaşlarımızı. Sadece hafta sonları çalışacak bu hatlar. D1 hattımızda 8 sefer, D2 hattımız ise 12 sefer gerçekleştirecek. Sabah 6.30'da başlayacak hatlar. Bugünkü ilk seferimiz gençlere yönelik bir etkinlik oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyesi gençler, bizim hattın açılışına katılarak, doğa yürüyüşü gerçekleştirecekler."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İett'den Doğaseverler İçin 2 Yeni Hat - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan'la görüşen Saadet Partili Asiltürk'ün ittifak açıklamalarına Karamollaoğlu'ndan yanıt: İnşallah çatlaklar olmaz Son Dakika: Başakşehir'i 2-1 mağlup eden Trabzonspor Süper Kupa'yı müzesine götürdü Karısının cüretkar paylaşımlarına dayanamayan adam önce eşini sonra kendisini öldürdü Dünyaca ünlü yıldız Halsey, Türk senarist Alev Aydın'dan hamile kaldı Acun Ilıcalı'nın 20 yıllık sağ kolu Birol Doğan istifa etti Polis memuru ve öğretmen eşinin ölümünde korkunç detay! Çatıdan düşen buz kombinin bacasını çıkarmış Pelin Akil'den üçüncü çocuk için eşine bomba gönderme İşsizlikten isyan eden ünlü model "Aklımı kaybediyorum" diyerek pencere önünde üstsüz poz verdi